Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré vám spevnia pokožku: V jedálničku stavte na papáju, chia semienka, či amarant

Chudnutie a diéty

Niektoré potraviny dokážu s telom naozaj malé zázraky na počkanie. Pokiaľ vás trápi pomarančová pokožka, mali by ste sa zamerať na určité druhy jedál. S celulitídou vedia naozaj čarovať. Teda ak ich máte v jedálničku pravidelne.

Celulitída trápi viac ako 85% žien. Týka sa aj extrémne štíhlych dievčat a rovnako aj tých s krivkami. Človek nájde množstvo informácií, ktoré sľubujú zázraky na odstránenie efektu pomarančovej pokožky zo stehien, či bokov.

Avšak jediné, čo naozaj funguje je fyzická aktivita a zdravá strava. Do jedálnička by ste mali zaradiť najmä také zložky, ktoré pomáhajú celulitídu vo výraznej miere zmierniť. 

Začneme však dvoma 2 dôležitými tipmi, ktoré vám pomôžu na ceste za krajším telom:

1. Ešte predtým, ako sa ráno naraňajkujete, prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vypiť pohár teplej vody s trochou čerstvej citrónovej šťavy. Tým detoxikujete telo a pripravíte ho na stres, ktorý počas dňa prežíva.

2. Denne sa prinúťte vypiť aspoň 2 litre vody, aby ste vyplavili toxíny uložené v tukových nánosoch tela. Dôležité je piť pravidelne v malých až stredných dávkach. Prítomnosť vody v tele má mimoriadne pozitívny vplyv a jej nedostatok má v tomto smere negatívny dopad práve na kvalitu našej kože. 

3 potraviny, ktoré treba mať v jedálničku:

Papája

Dostatočné množstvo papáje v bežnej strave, pomáha pokožke zachovať si pružnosť. Tiež dodáva zdravý tón pleti.

Navyše papaín, látka prítomná v papáji, opravuje poškodené kožné tkanivo a vďaka tomu potom naše stehná a zadok vyzerajú dobre a hladko.

Chia semienka

Vysoké hladiny antioxidantov v chia semienkach pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi spôsobenými UV žiarením. To potom udržiava známky starnutia, ako sú jemné linky a vrásky, na uzde.

Ich pravidelná konzumácia telu dodáva živiny, vitamín A, vitamín C, železo a draslík, a zvyšuje jas a pružnosť pokožky, vďaka čomu skutočne dokážete elimimovať hrčky spôsobené celulitídou. 

Neprehliadnite: 4 akože zdravé potraviny, ktoré sú v skutočnosti pre nás zlé: Tieto vyhľadávame v obchodoch zdravej výživy často

Amarant

Amarant je jedna z najstarších potravín a jeho zdravotné prínosy sú nepopierateľné. Má schopnosť stimulovať rast a opravu svalov, zároveň aj predchádzať určitým chronickým ochoreniam. Je plný vlákniny, ktorá udržiava tráviaci systém regulovaný, eliminuje chuť do jedla a zmierňuje zápal. 

Extrakt z amarantu je bohatým zdrojom skvalénu a vitamínov. Pomáha pokožke udržiavať vlhkosť a robí ju oveľa jemnejšou. 

Určite vyskúšajte aj jednoduché raňajkové smoothie z týchto zložiek. Keď si ho doprajte denne 4 týždne, na tele uvidíte veľmi pekné výsledky. Pokožka bude hladšia, jemnejšia, pevnejšia a pružnejšia.

Recept na domáce anticelulitídové smoothie

Ingrediencie:

  • 1 banán 
  • 1 papája
  • 1 lyžica chia semienk
  • 1 lyžiča amarantu
  • trošku kokosovej vody

Všetky ingrediencie spolu vymixujte a vypite hneď ráno.

Mohlo by vás zaujímať: 6 vecí, ktoré by ste nemali robiť svojmu tráviacemu traktu: Tieto ovplyvňujú zdravie vašich čriev

- Najčítanejšie -