Presunúť na hlavný obsah

Romantická inšpirácia v podaní svetoznámych celebrít: Kam na medové týždne či dovolenku vo dvojici?

Zahraničné celebrity

Je o pláž s bielym pieskom, tyrkysovým morom a palmami? Alebo divoká, odľahlá príroda so savanami? A možno vidíte prechádzky historickými uličkami s výhľadom na prístav a lesy. Nech už si svoju svadobnú cestu či dovolenku v páre predstavujete akokoľvek, svet je plný krásnych miest, z ktorých dýcha romantika. Na ktorých z nich strávili medové týždne svetoznáme celebrity?

Svadobná cesta by mala byť pre oboch partnerov výnimočná, plná krásnych chvíľ, na ktoré sa bude ešte dlho spomínať. A platí to aj o romantickej dovolenke. Našťastie, na svete je nespočetne veľa zákutí, ktoré sú pre zaľúbencov ako stvorené, nech už na romantiku hľadíte akoukoľvek optikou. My sme vybrali tie, ktoré ulahodili predstavám svetoznámych celebrít. Možno vám budú dobrou inšpiráciou. 

George Clooney a Amal Clooney - Como

Začneme Európou, konkrétne Talianskom. Asi hodinu a pol cesty autom od Milána leží Comské jazero, okolo ktorého sa týčia hory. Kontrast bohatej prírody a pokojnej hladiny tmavomodrého jazera si zamilujete na prvý pohľad, nehovoriac o prechádzkach ruka v ruke popri brehoch.

A romantická atmosféra tejto destinácie očarila Georga Clooneyho natoľko, že si na brehu Comského jazera kúpil vilu. Jej kúpu označil za jedno z najlepších rozhodnutí vo svojom živote, nikdy sa netajil tým, že je veľkým milovníkom talianskej kultúry.

Do výhľadu na tretie najväčšie jazero v Taliansku, ktoré má pozdĺžny tvar s dĺžkou 51 kilometrov, sa následne zamilovala aj jeho životná láska - Amal Clooney. Po svadbe bola vila na brehu jazera Como miestom, kde strávili svoje medové týždne.

Prečítajte si: Amal a George Clooney ako najelegantnejší pár Hollywoodu: Šťastnému manželstvu vďačia za správne rozhodnutie

Chrissy Teigen a John Legend - Portofino

Do Talianska viedli kroky aj novomanželov Chrissy Teigen a Johna Legenda. Ich predstavy o svadobnej ceste naplnilo mestečko Portofino, ktoré sa ukrýva v zátoke, v objatí prírody. Jeho najväčšími dominantami sú rozľahlý prístav a hrad Castello Brown. Z pevnosti sa naskytá dychberúca scenéria na celé Portofino, z ktorého viete navštíviť aj okolité mestečká, ktoré sa tiahnu popri mori. 

Jennifer Lopez a Ben Affleck - Paríž

Z pobrežia Talianska sa presunieme do srdca Francúzska. O Paríži sa hovorí ako o mekke módy, ako o meste pre zaľúbencov. Len si predstavte vysvietenú Eiffelovku, prechádzky po Champs-Élysée či piknik vo Versailles, Louvre a vôňu sálajúcu z tamojších kaviarní… Ruch veľkomesta ide vtedy prirodzene do úzadia, v centre pozornosti je vábivá atmosféra parížskych ulíc, ktoré hrajú tisíckami svetiel. 

V uliciach francúzskej metropoly sme počas medových týždňov videli Jennifer Lopez po tom, ako sa z nej stala pani Affleck. S Benom spoznávali mesto, jeho krásy i chutnú gastronómiu. Z Paríža sa potom presunuli k jazeru Como, ktoré učarilo i Clooneyovcom. 

Jessica Biel a Justin Timberlake - Tanzánia

Niektoré celebritné páry si svoje medové týždne predstavovali v exotike. Medzi nimi boli aj Jessica Biel a Justin Timberlake. Herci si vybrali africkú Tanzániu, na jej severe navštívili Národný park Serengeti - miesto, ktoré vyniká ničím nerušeným priestorom a organizovaným safari. Ide o skutočnú divočinu, ktorá je ako stvorená pre dobrodružné duše.  

Neprehliadnite: Vďaka manželke je z neho lepší muž i otec: Justin Timberlake a Jessica Biel sú svoji už 10 rokov

Karlie Kloss a Joshua Kushner - Južná Afrika

Do energie Južnej Afriky sa zasa zamilovali novomanželia Karlie Kloss a Joshua Kushner. Kochali sa nedotknutou prírodou, výhľadmi na odľahlé priestranstvá i majestátnymi slonmi, zaľúbenci sa držali mimo veľkomiest, skôr sa objavovali skryté skvosty tejto krajiny.

Sophie Turner a Joe Jonas - Maldivy

A potom sú tu Maldivy, ktoré sa tešia povesti jedného z najkrajších miest v Indickom oceáne. Biele piesočnaté pláže, priezračné more a horúce západy slnka si z tohto ostrova si naplno vychutnali manželia Sophie Turner a Joe Jonas. V pozemskom raji strávili medové týždne, na ktoré sa rozhodne nezabúda.

- Najčítanejšie -