Presunúť na hlavný obsah

30 minút, ktoré urobia váš deň produktívnejší a šťastnejší: Toto treba v živote implementovať do praxe

Zábava

Ono sa to nezdá, ale obyčajných tridsať minút počas dňa, dokáže v mnohých smeroch ovplyvniť naše fungovanie. Počas nich totiž viete prestaviť telo aj myseľ tak, aby sa život výrazne zlepšil. V mnohých ohľadoch.

Pozitívny efekt uvidíte na svojom tele aj psychike

Viete ako sa to hovorí: Ráno robí deň. A ono to naozaj tak funguje. Spôsob, ktorým totiž začnete svoje ráno sa odrazí na vašom ďalšom fungovaní. Pritom vám stačí len 30 minút, aby ste sa nastavili produktívnejšie a boli následne aj šťastnejší. Pozrite sa preto, akú rutinu je dobré mať, keď to chcete implementovať do praxe. 

Neprehliadnite: Raňajkujeme ho, obedujeme, večeriame: Neodmysliteľná súčasť jedálnička, no o jeho vplyve na zdravie vieme málo

Celé to začína už večer, keď si idete ľahnúť do postele. Predtým ako sa uložíte, si napíšte zoznam úloh, ktoré na druhý deň musíte nevyhnutne stihnúť. Znie to ako banalita, ale eliminujete stres, ktorý môžete v sebe mať, aby ste na nič nezabudli. Tiež je dobré dopriať si sex, ktorý podporuje kvalitný a hlboký spánok. 

Ráno po prebudení si dajte pohár teplej vody a meditujte. Stačí vám 10 minút, kedy len zatvoríte oči, upokojíte myseľ a budete zhlboka dýchať. Následne si urobte 5 minútovú masáž chodidiel. Bude vám stačiť golfová loptička, ktorou si prejdete niekoľkokrát po nohe. Máme na nej množstvo senzorických bodov, ktoré vplývajú na našu celkovú rovnováhu aj sústredenie. 

Následne si opäť doprajte pohár vody, ale tentokrát by mala byť už studená. Má to veľké pozitíva na bdelosť a zároveň takýmto spôsobom aj naštartujete metabolizmus. Ideálne je, keď takýmto spôsobom nahradíte obľúbenú šálku kávy. 

Mohlo by vás zaujímať: Raňajky, ktoré vám bránia chudnúť: Ak sa ich nevzdáte, k vytúženej figúre sa dopracujete len ťažko

Počas ďalších 10 minút si dajte krátku zostavu cvičenia, ktorá vám pomôže nielen so sexi krivkami, ale pozitívne sa odrazí aj na psychicke. Dobré je prestriedať drepy, mŕtvy ťah, dvíhanie panvy, kliky, plank a výpady.

10 minútová zostava

1. minúta: drepy
2. -3. minúta: mŕtvy ťah
4. - 5. minúta: dvíhanie panvy
6. minúta: plank
7. -8. minúta: kliky
9. - 10. minúta: výpady

Na záver si už len pripravte šálku bylinkového čaju a naplánujte si deň. Uvidíte, že už len po dvoch týždňoch na svojom tele, ale aj psychike budete pozorovať pozitívne výsledky.

- Najčítanejšie -