Presunúť na hlavný obsah

Ideálny vekový rozdiel medzi partnermi je toto číslo: Odborníci prezradili, prečo to v takom prípade funguje vo všetkých smeroch

Zábava

Viete, aký je ideálny vekový rozdiel medzi partnermi? Ak ho totiž medzi sebou máte, váš vzťah by mal byť skutočne harmonický a vyvážený. Je to však skutočne aj realita?

Veda nám dokazuje, že vo vzťahu existuje ideálny vekový rozdiel

Keď si začnete s niekým novým, existuje široká škála vecí, ktoré pravdepodobne zvážite pri určovaní kompatibility. Prirodzene je dôležitá príťažlivosť, povaha, spoločné záujmy. Ale je tu jedna vec, ktorú ste možno nevzali do úvahy a stojí za to sa nad ňou zamyslieť: váš vekový rozdiel. 

Ako sa ukázalo, veda nám dokazuje, že vo vzťahu existuje ideálny vekový rozdiel, ktorý môže zvýšiť vaše šance na večnú lásku. A tento je zrejme oveľa menší, ako ste si mysleli.

Podľa štúdií sa totiž spokojnosť v manželstve a dlhodobých zväzkoch výraznejšie znižuje u párov s väčším vekovým rozdielom, v porovnaní s pármi s podobnejším a menším rozdielom. Páry s nulovým až trojročným vekovým rozdielom vykazovali oveľa väčšiu spokojnosť, kompatibilitu a harmóniu ako páry so štvor- až šesťročným rozdielom.

Neprehliadnite: Sexuálna predohra, ktorá pomotá hlavu nejednému chlapovi: Ženy, ktoré robia tieto dve veci, majú u mužov vyhrat

Vo všeobecnosti sa teda spokojnosť v manželstve s rastúcim vekovým rozdielom znižovala. Jedna teória je, že páry s veľkým rozdielom sú menej odolné voči negatívnym otrasom vo vzťahu, vrátane prekonávania ekonomických ťažkostí, chorôb, či výchovy a prístupom k deťom. 

Za zmienku tiež stojí, že muži aj ženy vykazovali v priemere vyššiu mieru spokojnosti, keď boli manželmi mladších partnerov, než tí, ktorí mali partnerov starších ako oni, bez ohľadu na vekový rozdiel. Zdá sa však, že táto počiatočná vyššia spokojnosť sa po šiestich až desiatich rokoch rozplynula.

Ide zrejme o to, že vekový rozdiel vo vzťahoch sa môže rovnať aj významným rozdielom v záujmoch, životnom štýle a dlhodobých cieľoch medzi partnermi. Toto hovoria odborné teórie.

Čítajte: Biznisman, po ktorom ženy túžili, no v posteli sa vždy menil na nepoznanie: Sex s ním bol doslova ako utrpenie

Avšak v akomkoľvek veku a s akýmkoľvek vekovým rozdielom určite platí pravidlo, že by ste mali mať toho dosť spoločného, ​​aby ste sa spájali, zároveň dosť rozdielov, aby ste sa jeden od druhého učili a podobné názory na vaše sny a smerovania.

Zohráva podľa Vás vekový rozdiel medzi partnermi rolu, vrámci ich kompatibility?

spolu hlasovalo 878 ľudí

Áno
616
Nie
262

- Najčítanejšie -