Presunúť na hlavný obsah

Rada od 101 ročnej neurologičky: Toto je tajomstvo manželstva. To jej trvá už cez 60 rokov

Sex a vzťahy

Ak chcete vedieť, čo je základom dlhotrvajúceho, dobre fungujúceho a šťastného manželstva, spýtajte sa niekoho, kto v takom žije. Odpoveď neurologičky, ktorej manželstvo trvá už presných 66 rokov, je jednoduchšia, než by ste si mysleli.

Portál mindbodygreen.com oslovil 101 ročnú neurologičku ktorej manželstvo trvá už presných 66 rokov. Jej odpoveď je vraj jednoduchšia než by ste si mysleli. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 pilierov stabilného manželstva: Čo by medzi dvomi nemalo chýbať, ak chcú spolu vydržať roky

Tajomstvo dlhého a úspešného manželstva odhalené 

Kľúčom je kompromis,“ vyhlasuje spomínaná neurologička. Pre niektorých prekvapenie, pre mnohých ani tak nie. Najjednoduchšie princípy súcitu a komunikácie ako je aj kompromis, sú vraj tým tajomstvom, tou tajnou ingredienciou. 

Neznamená to, že sa musíte vzdať svojich túžob pre druhého 

Zároveň však neurologička hovorí, že kompromis neznamená, úplne sa vzdať svojich túžob pre túžby toho druhého, ale skôr hľadať spôsob, ako potešiť obe strany, či už čiastočne alebo úplne: „Týmto spôsobom obaja odídete s pocitom, že ste vypočutí a uznaní,“ poznamenáva. 

Čítajte tiež: Táto jedna vec je pre dobre a dlho fungujúce manželstvo zásadná: Spĺňa ju váš vzťah?

Nerobte kompromisy, aby ste ho v zápätí neznášali za jeho túžby 

Ruka v ruke s kompromisom ide podľa neurologičky aj ocenenie rozdielov, ktoré je rovnako dôležité ako konečný kompromis: „To znamená, že nebudete robiť kompromisy, aby ste v zápätí neznášali svojho partnera za to, že ste to urobili, za jeho túžby. V skutočnosti oceňujte jeho jedinečnú perspektívu,“ dodáva. 

Neprehliadnite: Pravidlá v manželstve, ktoré by ste mali porušovať: Áno, v týchto prípadoch je to žiadané!

Vzťahy sa kazia, keď sa pokúšate zmeniť partnera 

Koniec koncov prvotný záujem o partnera pocítime práve preto, lebo je pre nás skutočne zaujímavý a iný než sme my. Má vlastnosti, ktoré možno nám chýbajú, preto nás priťahuje. Na záver neurologička hovorí: „Vzťahy sa pokazia, keď sa pokúšate zmeniť partnera na seba a stávate sa kritickými voči rozdielom.“ Potom sa vytráca kompromis aj ostatné veci. 

Myslíte si aj vy, že kompromis je tým správnym kľúčom k šťastnému a dlhotrvajúcemu manželstvu/vzťahu?

spolu hlasovalo 462 ľudí

Áno
433
Nie
29