Presunúť na hlavný obsah

4 zázračné bylinky, ktoré dokážu oveľa viac ako len eliminovať tuk v tele: Nakopnú metabolizmus a majú vplyv na plodnosť

Chudnutie a diéty

Tieto bylinky dokážu s telom hotové zázraky. Poradia si s nadbytočným tukom v tele, pomôžu eliminovať hmotnosť a zároveň ovplyvňujú aj počatie. Viete, o ktoré ide?

1. Ženšen

Ženšenu sa hovorí aj stimulant plodnosti. Táto zázračná bylinka má skvelý vplyv na imunitný systém a zároveň pomáha aj eliminovať stresové emocionálne faktory. Veľmi priaznivo vplýva na ženský metabolizmus, pričom už kedysi sa využíval na povzbudenie sexuálnej aktivity. Pokiaľ chcete otehotnieť, mali by ste si pravidelne dopriať ženšenový čaj, ktorý túto šancu môže výrazne pri pravidelnom pití zvýšiť.

Neprehliadnite: Potraviny, s ktorými okamžite zmenšíte obvod pása: Tieto majú takmer 0 kalórií a roztopia tuky

Je tiež silným antioxidantom a zásobárňou veľmi cenných látok. Dokonca viaceré štúdie potvrdili, že užívanie ženšenu 2x denne počas 8 týždňov vedie k zníženiu telesnej hmotnosti. 

2. Žihľava

Žihľava je skutočne bohatá na minerály, má posilňujúci účinok, zmierňuje bolesti hlavy a tiež pomáha zvyšovať plodnosť. Má v sebe množstvo vitamínu C, B, A, vápnik, horčík, železo, chlorofyl, kyselinu kremičitú, triesloviny, serotonín, vlákninu, bielkoviny, flavonoidy, nitráty, steroly, lignín a tanín.

Stimuluje krvný obeh, znižuje hladinu cukru v krvi a vstrebávanie cukru. Keďže obsahuje spomínané železo, podporuje tvorbu červených krviniek. Zároveň pomáha, pokiaľ je človek zavodnený, čo je skvelé pri chudnutí. Čiže v tomto smere ide o ideálnu kombináciu všetkého.

3. Alchemilka

Alchemilka je hotový zázrak pre ženy. Ide o veľmi silný antioxidant, ktorý zbavuje telo toxínov, prečisťuje organizmus. Pôsobí protizápalovo a antimykoticky, podporuje metabolizmus a správnu funkciu svalstva. Je bohatá na éterické oleje, organické kyseliny, silice, triesloviny a flavonoidy. To však rozhodne nie je všetko.

Dokázateľne zvyšuje šance na počatie, prispieva k úprave cyklu a aj pri zhoršenej funkcii vaječníkov. Odporúčaná dávka je 2x denne počas 2 mesiacov. 

4. Bazalka

Svojou vôňou stimuluje u ľudí dobrú náladu, zabraňuje zadržiavaniu vody v tele a potláča chuť na sladké a tučné jedlá. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, prečisťuje organizmus, posilňuje imunitu, upravuje hladinu cukru a krvný tlak.

Čítajte tiež: Metabolický vek hovorí, koľko rokov je nášmu telu: Vypočítajte si, ako ste starí v porovnaní s vekom a ako toto číslo znížiť

No a hoci to veľa ľudí netuší, bazalka má mierne estrogénny účinok, stimuluje ovuláciu a libido. Čiže, pokiaľ túžite po dieťatku je dobré ju implementovať do jedálnička.