Presunúť na hlavný obsah

Pôvabná podnikateľka Silvia Vašek prezradila beauty rutinu: U mňa je základ čo jem, ako žijem a hlavne, ako sa cítim

Feminity TV

Sympatická Silvia Vašek kedysi organizovala svadby snáď všetkých slovenských prominentov a dodnes je realizácia jedinečných osláv lásky na kľúč jej srdcovkou. Avšak vďaka svojej veľkej vášni, technike vedomého dýchania sa naučila spomaliť a svoje poznatky odovzdáva aj v tomto smere ďalej. Nám prezradila, ako vyzerá jej beauty rutina.

Ako vyzerá tvoja beauty rutina?

Že krása prichádza zvnútra nie je žiadne klišé. Rokmi som si z jednoduchých návykov urobila rutinu... U mňa je základ čo jem, ako  žijem a hlavne ako sa cítim. Kozmetické produkty to len dopĺňajú. Milujem čisté produkty, kvalitné potraviny, kompatibilné s ľudským organizmom, ktoré pomáhajú udržať telo zdravé a prispievajú k celkovej vitalite. Vstávam o 5.00 hod, skoré vstávanie mi vyhovuje, mať chvíľu pre seba.

Prečítajte si: Šperky so slovenskou dušou: Šperkárka Petra Toth žne úspechy vo svete, nezabúda na náš folklór a tradície

Ráno začínam pohárom vlažnej vody, ktorá má 9 ph. Vždy hľadám najlepšie a najkvalitnejšie produkty. Asi pred rokom sme si kúpili domov prístroj na úpravu vody Kangen a bola to jedna z našich najlepších investícii. Vyrába 7 druhov vody, medzi inými aj beauty vodu na starostlivosť o pleť, telo a vlasy. Verím mu natoľko, že som ho zaradila do svojho portfólia a posledné mesiace s ním aj pracujem. Telo tvorí cez 70 % percent vody a vode, ktorú denne pijeme by sme mali venovať oveľa vačšiu pozornosť.

Niekoľko rokov si s prestávkami, podľa vzoru Anthonyho Williama – Medical Medium odšťavujem stopkový zeler, ktorý pijem nalačno. Potom si uvarím raňajkovú kašu alebo iné teplé raňajky. Pred raňajkami si dám ešte lyžičku oleja z čiernej rasce. Svoj deň si neviem predstaviť bez času stráveného v lese. Máme 11 ročného ridgebacka, ktorý je vo fantastickej kondícii. Chodieva s nami na dlhé prechádzky a tiež pije spomínanú upravovanú vodu. (úsmev)

Denne sa snažím byť aspoň 20 minút v úplnej samote, kedy robím rôzne dychové techniky alebo meditácie. Chodím na jógu a cvičím pilates na reformeri.

Samozrejme mám aj obdobia, ked si doprajem nerobiť nič, na chvíľu zastagnovať a naučila som sa z toho nemať výčitky. Milujem jar a leto, zimu mám menej rada. Vtedy sa trošku opustím aj celkovo cítim, že mám menej energie. Jem vegetariánsku stravu, ktorú striedam s obdobiami vegánstva, ale koláče si odoprieť neviem. Moje slabé miesto je sladké. Zachrániť to vedia medjool datle, ktoré som schopná zjesť na kilá...​

Ktore produkty sú tvoje absolútne must have a prečo?

Roky som robila marketing v sieti parfumérií a mala som možnosť vyskúšať si naozaj mnoho luxusných značiek. Medzi moje obľúbené patrili Shiseido a Sisley. Momentálne mám ale naj produkt obyčajný skvalan olej, ktorý stojí naozaj len pár eur. Gro poduktov v mojej kúpeľni tvoria krémy, séra a balzamy slovenských značiek. 

Kozmetická línia na tvár, ktorú vytvorila moja kamarátka Natália Selveková – ENVY THERAPY je celá úžasná a ich séra robia skutočné zázraky s pleťou. Na telo používam telový olej s hodvábom od značky FACEDERMA alebo telové balzamy od ALAPALLA. Na vnútorné užívanie odporúčam Elixir od MALINNA ktorý používam s prestávkami od ich vzniku. Má množstvo benefitov a neraz mi pomohol udržať si zdravie.

Prečítajte si tiež: Pavol Dendis ako jeden z nominantov cien Czech Grand Design 2021 v kategórii Módny dizajnér roka

Tieto slovenské značky sú naozaj skvelé a určite stoja za pozornosť a vyskúšanie. Dopĺňam ich len výborným balzamovým odličovačom značky PERRICONE, na ktorý ma upozornila jedna z mojich priateliek a top vizážistka Veronika Vargová. Veronika vie, že mám extrémne suchú pleť a tento balzam je ako vyrobený pre mňa. Tiež nedám dopustiť na Eight Hour Cream od ELIZABETH ARDEN v akejkoľvek podobe.