Presunúť na hlavný obsah

Sestra potrebovala po rozvode pomoc: Ubytovala som ju u seba a na oplátku mi zničila vzťah s priateľom

Sex a vzťahy

Hana navrhla po rozvode staršej sestre, aby sa k nej nasťahovala, aby jej pomohla. Po určitom čase však začala jej pomoc zneužívať a nakoniec sa stala ešte aj príčinou jej rozchodu s priateľom.

Bolelo ma to aj za ňu, chcela som jej pomôcť

Hana bola od Henriety mladšia o necelé dva roky. Od malička spolu dobre vychádzali a dá sa povedať, že okrem sesterského puta, boli aj najlepšími priateľkami. Preto ju nepekný rozvod jej staršej sestry veľmi zasiahol a prežívala ho spolu s ňou, hoci mala už svoj vlastný život: „Bolelo ma, že ju manžel podviedol, že ju dokonca prinútil odsťahovať sa zo dňa na deň, hoci zmluvne mal na to právo, keďže byt bol písaný len na neho. Ale z morálneho hľadiska to nemá ospravedlnenie. Akoby to nebolo stačilo, hneď na druhý deň si tam nasťahoval tú svoju milenku. Rozvod bol síce rýchly, ale pre Heňu skutočne bolestivý, pretože sa musela odznova postaviť na vlastné nohy. Chcela som jej pomôcť, ako sa dalo, preto som jej ponúkla, nech sa presťahuje z rodičovského domu ku mne a pomaly sa dáva dokopy,“ opisuje nepekné okolnosti rozvodu jej sestry Hana. 

Mohlo by vás zaujímať: Moja sestra má skvelého muža, ale neváži si ho: Vyhnala ho zo svojej spálne, potom sa to všetko otočilo

Keď som jej to navrhla, nemyslela som na svoj vzťah 

Hana však mala svoj vlastný život, do ktorého patril aj jej priateľ, s ktorým bola necelé dva roky. Vedela, že Heni sa nikdy nepáčil, preto ich nenútila tráviť spolu prehnane veľa času, len občas si vyšli spolu všetci na večeru, do kina alebo sa stretli u ich rodičov na spoločnom obede: „Je pravda, že keď som jej ponúkla, aby sa ku mne nasťahovala, neprebrala som to s Dominikom, s mojím priateľom. Nemyslela som si totiž, že by nám to mohlo až tak nabúrať náš osobný život. Už onedlho sa ukázalo, ako veľmi som sa mýlila,“ priznáva Hana, ktorá by už takýto druh pomoci sestre nikdy neponúkla. 

V tomto prípade som tou obľúbenou hračkou bola ja

Heňa sa po čase začala správať, akoby bola sama partnerom svojej sestry. Robila si s ňou plány, chcela s ňou tráviť večery v kine alebo na večeri, dokonca ju prinútila ísť aj na diskotéku ako za starých čias. Vtedy ju Heňa nabádala, aby s ňou pila, a keďže Hana veľa alkoholu neznesie, skončila so strašnou opicou. Najhoršie na tom bolo, že na druhý deň sa mala stretnúť s Dominikovou sestrou, ktorá už roky žila v zahraničí a práve mala prísť a osobne sa s ňou zoznámiť: „Bolo mi však v ten deň skutočne mizerne a celý som ho pregŕcala. Zo svojej spálne som len počula, ako sa Dominik háda s Heňou, vraj za to môže, vraj to urobila naschvál, vraj sa správa ako malé decko, ktorému chcú ukradnúť jeho obľúbenú hračku, v tomto prípade som vyrozumela, že tou hračkou som bola ja. Neverila som tomu, chcela som sa zapojiť do hádky, ale nemala som silu na nič. Tak som tam len ležala, a počúvala ako sa hádajú,“ priznáva Hana. 

Čítajte tiež: Vlastná sestra ma takto potopila pred budúcim manželom: Na to, čo sa v ten večer udialo, asi nikdy nezabudnem

Vraj nechcem vidieť pravdu a on nechce byť tretie koleso u voza 

A takýchto situácií, kedy Hana začala uprednostňovať sestru v domnienke, že jej pomáha, aby sa necítila sama, bolo zrazu príliš. Hádky medzi ňou a Dominikom sa stupňovali. Hana sa bránila, že je to len obdobie, že Heňa si už hľadá vlastné bývanie. Nech je ešte trpezlivý.  Prvýkrát to zabralo, ale potom prišla Heňa s tým, či by si svoj pobyt u sestry nemohla ešte predĺžiť, vraj sa necíti na to, aby bývala sama a vracala so do prázdneho bytu: „Ako som mohla odmietnuť... A ako som predpokladala, to bola posledná kvapka. Ďalšia hádka s Dominikom, ktorá sa skončila tým, že vlastne už ani nemáme taký častý intímny kontakt, pretože sme vo vzťahu traja. Nakoniec povedal, že nechcem vidieť pravdu a on nechce byť tretie koleso u voza. Odišiel a ja som ho nechala. Dodnes to ľutujem. Sestra si ani nie mesiac po jeho odchode našla bývanie, dokonca akéhosi frajera a teraz som sa do prázdneho bytu vracala ja. Bola som na ňu nahnevaná, ale najviac na seba, že som si takto zničila vzťah,“ dodáva na záver nešťastná Hana, ktorá sa stále odhodláva napísať Dominikovi a poprosiť ho o odpustenie, pretože dnes vie, že mal pravdu. 

Neprehliadnite: Po rokoch som sa dozvedela, že manžel najskôr randil s mojou sestrou: Teraz sa kvôli tomu cítim nepríjemne a neisto