Presunúť na hlavný obsah

Monarchovia s najväčším počtom afér: Kto vedie v britskej kráľovskej rodine prím?

Zahraničné celebrity

Britská kráľovská monarchia si prešla mnohými náročnými obdobiami, aférami a kauzami, ktoré ju poznačili. Kto sa postaral o jej nie príliš lichotivú reputáciu?

Princ Philip, vojvoda z Edinburghu

Jeden z najväčších príbehov lásky, manželstvo vojvodu z Edinburghu a kráľovnej Alžbety II. prežilo vojnu, tlaky okolia a médií, škandály, ale dokonca aj milenecké aféry. Hoci navonok pôsobil dvojica absolútne idylicky, princ Philip si v určitej fáze nedostatok pozornosti svojej manželky, ktorá bola zároveň kráľovnou Britov, kompenzoval v náručí iných žien.

Takmer celý život bol totiž v jej tieni a toto sa veru podpísalo na ich vzťahu. O, že Philip bol Alžbete počas zahraničných ciest a výletov, kedy mu robili spoločnosť kamaráti neverný sa popísalo skutočne veľa. 

Čítajte tiež: Muži ikonickej Julie Roberts: Niektorých milovala, iní jej zlomili srdce, no aférku mala aj s jedným z hercov legendárnych Priateľov

Už v roku 1948, keď bola kráľovná tehotná sa objavili prvé fámy o tom, že Philip má pomer s britskou divadelnou herečkou Pat Kirkwood. V 50. rokoch, keď bol niekoľko mesiacov na kráľovskej ceste okolo sveta sa znova špekulovalo o jeho nevere. V 70. rokoch ho mala očariť modelka Christine Keeler. No na jeho zozname nechýbala ani herečka Helene Cordet, Katie Boyle, spisovateľka Daphne du Maurier, či Lady Brabourne. Aj napriek tomu sa kráľovná vždy vyjadrovala, že za každých okolností bol jej silou a oporou.

Kráľ Karol III.

Kráľ Karol III. sa rozhodne neradil do kategórie neviniatok. O tom, že syn kráľovnej, bol roky svojej manželke, princeznej Diane neverný vedel každý, no v tichosti bola táto skutočnosť kráľovskou rodinou tolerovaná. Nikto v tom čase nestál o aféry a všetko, čoho sa médiá chytili sa monarchia snažila dať pod koberec. O škandály ani náhodou nestáli. Pomer, ktorý mal mladý princ s Camillou však napokon úplne zničil jeho manželstvo.

"Máš šťastie, že tvoj rázporok nedokáže rozprávať," vtipkoval na princovu adresu raz muzikant Filip Larry Adler.

Okrem Camilly však na jeho zozname nechýbala ani Lady Dale, manželka lorda Anthonyho Tryona, do ktorej sa tiež zaľúbil. No a pravidelne si tiež údajne užíval v kabarete, kde o pozornosť žien nemal núdzu.

Princ Harry

No a obrovským rebelom s vlastným názorom a postojom k životu je rozhodne princ Harry. Hoci teraz sa upokojil, jeho mladosť bola extrémne búrlivá. Striedal jednu ženu za druhou a pritom mnohokrát randil údajne s viacerými súbežne. Vôbec mu to neprekážalo a zoznam jeho mileniek je naozaj dlhý.

Rád si skrátka užíval a nemal potrebu skrývať to, hoci média s konkrétnymi menami často neprichádzali. Napríklad však taký románik s Catherine Ommanney, v čase keď mal princ 21 a ona 34, pričom bola mamou dvoch detí, prepieral bulvár vo veľkom.

"Harry je neskutočne vášnivý a dobrý milenec. Dal mi ten najúžasnejší, najvášnivejší bozk, aký som kedy v živote zažila. Bola som úplne bez slov. Pochybujem však, že budem v Harryho knihe, pretože 21-ročný princ nemôže mať vzťah s 34-ročnou matkou dvoch detí, to sa jednoducho nerobí. Dúfam, že je šťastný a konečne našiel trochu slobody, pretože to je niečo, čo vtedy zúfalo hľadal. Je to veľmi odvážny, charizmatický, neuveriteľne zábavný, inteligentný a milý človek," prezradila pre magazín Sun, Catherine.

Mohlo by vás zaujímať: Filmová Pretty Woman k Vianociam patrí: Čo ste o nej netušili?

Mohlo by vás zaujímať: Filmová Pretty Woman k Vianociam patrí: Čo ste o nej netušili?