Presunúť na hlavný obsah

3 naoko nevinné klamstvá, ktoré zničia každý vzťah: Hovoríte ich aj vy?

Partnerské vzťahy

Milosrdnú lož používajú mnohé z nás. Viete však, ktoré takéto klamstvá sú na hrane a dokážu aj zničiť vzťah?

1. "MILUJEM tvoje obľúbené..."

Neklamte a nehovorte, že milujete veci, ktoré miluje váš partner, ak to tak nie je. Ľudia, ktorí sú v nových vzťahoch, berú ako normálne, že sa vzdajú činností, ktoré ich nebavia, len aby boli so svojím partnerom. Ale táto ochota vyprchá, keď ste už nejaký čas spolu.

Čítajte tiež: Čo ženy hľadajú v cudzích posteliach? Prezradili, prečo sa najčastejšie utiekajú k milencom

Ak absolútne neznášate kempovanie, ale váš partner pre to žije, musíte byť úprimní. Skôr, či neskôr vás to dobehne a pokiaľ sa tieto záujmové rozdiely budú prehlbovať medzi vami neskôr aj tak je veľmi pravdepodobné, že to povedie k rozchodu. 

2. "Všetko je v poriadku..."

Našou akousi samozrejmou odpoveďou, keď sa nás niekto opýta, či sme v poriadku, je povedať  "jasné som v poriadku" alebo "všetko je v poriadku". Avšak, ak to tak nie je, partnerovi by ste mali rozhodne povedať pravdu. Inak medzi vami tvoríte pomyselnú priepasť toho, že si napokon nebudete dôverovať a hovoriť aj dôležité veci.

Nezabúdajte na to, že vaša polovička vám môže pomôcť prekonať čokoľvek, s čím sa trápite, len treba komunikovať. Toto je problém mnohých dvojíc. 

3. "Je mi to jedno"

Toto používame ako obranný mechanizmus. No aj takéto malé klamstvo predstavuje z dlhodobého hľadiska problém. Ak ste pre niečo nadšení, neklamte a nehovorte, že vás to nezaujíma alebo je vám to jedno. A platí to samozrejme aj opačne.

Neprehliadnite: V sexe ma dlhý čas nevedel uspokojiť: Odmietal mi robiť to, čo si väčšina mužov vychutnáva najviac

Nakoniec totiž skončíte tak, že keď budete hovoriť pravdu, váš hlas nebude vypočutý a voči svojmu partnerovi zanevriete. Je lepšie hovoriť veci nahlas a priamo, keď máte príležitosť. 

Hovoríte partnerovi vždy pravdu?

spolu hlasovalo 159 ľudí

Áno
72
Nie
87