Presunúť na hlavný obsah

K manželovi sa snažím byť úprimná: Je len jedna vec, o ktorej sa s ním baviť odmietam, musela by som klamať

Sex a vzťahy

Miriam svojho manžela skutočne miluje a podľa jej slov majú medzi sebou krásny vzťah. Môžu sa rozprávať o čomkoľvek a nemajú medzi sebou tajnosti. No ako priznáva, je jedna téma, pri ktorej nechce zachádzať do presných detailov, aby mu nemusela nakoniec klamať.

Pri tomto nezachádzam do detailov

Naša známa Miriam sa nám priznala k jednej veci. Hoci má so svojím manželom skutočne krásny vzťah a žiadne tajnosti v zásadných otázkach, na ktorých v partnerstve záleží, existuje jedna téma, o ktorej sa baviť nechce: „Pri tejto jednej téme nezachádzam do detailov, inak by so musela klamať. Radšej ho držím v sladkej nevedomosti, ako sa hovorí, pre pokoj v rodine,“ priznáva na úvod svojho rozprávania Miriam. 

Mohlo by vászaujímať: Mám skvelého manžela: Ibaže mi nedokáže dať túto jednu vec, po ktorej prahnem

Nechávam ho v tom, že on zarába viac peňazí

Nejde o počet partnerov, ktorý pred manželom mala, ako by ste sa nazdávali. Tam sa skutočne nemusí cítiť „vinná“, pretože mala pred ním len jeden naozaj vážny vzťah, o ktorom jej manžel vie všetko. Pravda je taká, že mu nikdy neprezradí, že zarába viac peňazí než on. „Nechávam ho v tom, že on je ten, kto nosí do domácnosti viac peňazí,“ prekvapuje Miriam. 

Čítajte tiež: Táto jedna téma bola u manžela tabu: Po rokoch som sa takto dozvedela, čo je vo veci a prečo o nej odmieta hovoriť

Hneď som vycítila, že je to chlap zo starej školy 

Miriamin manžel vždy vedel, že má celkom dobrú prácu, ale to aj on. Keďže správne predpokladal, že ako muž zarobí stále viac, nechcela mu povedať pravdu: „Keďže máme jeden spoločný manželský účet, ale každý aj jeden vlastný, ktorý sme mali zriadený už pred manželstvom, na ktorý nám chodí výplata, nemá odkiaľ presnú výšku môjho platu zistiť. Keď som ho spoznala, áno, zarábala som o niečo menej, alebo nebol to priepastný rozdiel. Ibaže už vtedy som vycítila, že je chlap zo starej školy s myslením typu ja som ten, kto sa musí o rodinu postarať, ja som ten, kto musí dobre zarábať. Možno si myslíte, že sa to na dnešnú dobu už nehodí, ale nie je to tak, že by nezniesol pravdu, keby mu ju aj priznám. Len som sa naučila, že niektoré veci je lepšie nezmieňovať, aby sme si zachovala akýsi pokoj v rodine. On bude spokojný, že je o jeho ženu postarané, ja som spokojná, že si to myslí, a že ho to robí šťastným,“ vysvetľuje Miriam. 

Neprehliadnite: Svojho manžela som si vzala, pretože bol vhodný kandidát: Možno sa čudujete, no mala som na to dôvod

Na čo to kaziť rečami o peniazoch? 

Tiež poznamenáva, že na začiatku sa bavili o tom, koľko zarábajú a ako sú v práci spokojní. No to mu povedala pravdu, skutočne zarábala menej než on. Ibaže rokmi sa jej podarilo vo firme vypracovať a dostávalo sa jej aj odmien bokom, takže v skutočnosti mesačne zarába dnes o niekoľko stoviek viac než on. No ako povedala: „Keď je šťastný, aj ja šťastná, na čo to kaziť rečami o peniazoch?“ Dodáva na záver svojho rozprávania Miriam.