Presunúť na hlavný obsah

Mal to byť rozprávkový život, ktorý mi líčil: Namiesto toho mňa a naše deti stiahol na úplné dno

Sex a vzťahy

Miriam stretla ako veľmi mladá muža, ktorý sa zdal byť z dobrej rodiny, vedel pekne rozprávať, mal vystupovanie a presvedčil ju, že ju po jeho boku čaká skutočne krásny život. Tak si ho vzala, mala s ním dve deti a dnes, po desiatich rokoch zistila, že nežije v rozprávke, ale v klamstvách, dlhoch a s mužom, ktorého vôbec nepoznáva.

Namiesto rozprávkového života život plný klamstva a dlhov 

„Mal to byť rozprávkový život. Bol krásny, z dobrej rodiny, zasypával ma darčekmi, mal sladké reči, chcel so mnou rodinu,“ spomína na ešte šťastné obdobie, kedy Miriam verila, že to bude ten pravý. Hoci nebola celkom naivná a vedela, že si ho berie ešte ako veľmi zamilovaná, čakala, že jedného dňa postretne aj ich všednosť manželského života. Napriek tomu verila, že to bude dobré a všetko prekonajú. Ibaže neostalo len pri realite manželského života ako ho mnohí poznajú" „Namiesto života v dostatku, láske a rešpekte, dlhy a klamstvá, ktorým nebolo konca kraja,“ poznamenáva Miriam, ktorá neverí, že tomuto človeku dala 10 rokov života a porodila dve deti. 

Mohlo by vás zaujímať: Zidealizované predstavy o partnerovi ma vo vzťahoch brzdili: Zistila som to, až keď sa udialo toto

Jedno auto a bývanie striedali ďalšie a ďalšie 

Po svadbe sa presťahovali od jej rodičov do nového, krásneho a priestranného bytu. Vraj časom si kúpia aj dom s obrovskou záhradou a bazénom. Nestarala sa o peniaze, hoci mala svoje našetrené a chcela sa podieľať na domácnosti a iných veciach,  nechcel od nej prijať nič. Vraj on sa o ňu a ich dieťa, ktoré už bolo na ceste, postará. Vedela, že jeho rodina práve biedu netrie. Boli k nej dobrí a vždy, keď prišli na návštevu, prišli s plnými taškami, až jej to bolo nepríjemné: „Po narodení dcérky som registrovala také veci, že každú chvíľu sme mali iné auto. Každú chvíľu ma zasypával darčekmi, rovnako aj malú. Niekedy to bolo aj podľa mňa príliš, namietala som, že nechcem, aby bola rozmaznaná. Odpovedal, že jeho dieťa bude mať všetko, po čom túži. Nechala som ho, brala som to tak, že ju veľmi ľúbi,“ prezrádza Miriam, ktorá mu postupne dovolila všetko a na nič sa nepýtala. 

Čítajte tiež: Myslela som si, že si s ním urobím dieťa a on sa zmení: Takto kruto som sa zmýlila

Po narodení druhej dcérky ma čakal doslova šok 

Po piatich rokoch, niekoľkých desiatkach vymenených aút, najnovších telefónov a štyroch sťahovaniach po bytoch začala byť trocha unavená a podráždená, pretože jej nechcel nič o svojich „kšeftoch“ povedať. Chodili na drahé dovolenky, nosili značkové oblečenie, v očiach iných vyzerali ako bohatí. No pravda bola niekde celkom inde a onedlho bublina praskla: „Domov nám začali chodiť žlté lístky, adresy na nich boli všelijaké finančné skupiny, ako som zistila cez internet. Zakaždým, keď som sa ho spýtala, vraj on to vyrieši, nemám si robiť starosti. Ibaže som bola vydesená, pretože druhá dcérka bola na ceste a nás čakalo ďalšie sťahovanie. Po narodení druhej dcérky ma čakal doslova šok. Keď som bola s ňou doma sama, niekto zazvonil. Otvorila som a tí muži sa mi ani trocha nepáčili. Vraj mám odkázať manželovi, že čas beží a musí zaplatiť. Vydesená som mu volala a žiadala ho, aby mi povedal, čo sa to tu deje. Prišiel domov a aj s pravdou von,“ vysvetľuje Miriam, ktorá sa dozvedela, že v skutočnosti je bohatý len manželov otec. V jeho firme je síce zamestnaný, ale len na oko. Vraj im bývanie po bytoch celé roky platil svokor, dokonca aj drahých zubárov, školu pre ich prvú dcérku, autá a dokonca za neho vyplácal mnoho dlhov a ďalšie veci.  

Neprehliadnite: Vzala som si človeka, o ktorom som vedela veľmi málo: To, čo sa mi na ňom tak páčilo, bolo zrazu inak

Môj rozprávkový život a manžel nikdy neexistovali

Miriam zrazu čelila krutej pravde, nielenže jej rozprávkový život nikdy neexistoval, ale nikdy neexistoval ani jej rozprávkový manžel. Všetko bola lož, ktorá sa len nabaľovala. Mal napožičiavané od rodiny, priateľov, známych a keďže to už nezvládal splácať, pretože jeho otec povedal dosť, požičiaval si od úžerákov, a tí sa domáhajú svojich peňazí: „K tomu všetkému mal exekúcie. A keďže som jeho manželka, vo všetkom idem s ním. Jeho dlhy budú musieť splácať ešte aj naše deti a to mu nikdy neodpustím. Prinútila som ho vyhľadať pomoc po všetkých stránkach, dokonca som išla uprosiť svokra, aby nám pomohol kvôli deťom, musela som odložiť hrdosť bokom. Vzala som si ho, urobila z neho svojho manžela aj otca svojich dcér, sľúbila som v dobrom aj zlom, ale nie v klamstve. Napokon som požiadala o rozvod, ale čo s nami bude, vôbec netuším,“ dodáva na záver Miriam, ktorá sa však nevzdáva a našla útechu a podporu aj u svojich rodičov spolu so svojimi dcérami.