Presunúť na hlavný obsah

3 kľúčové cviky na brucho, ktoré vám zabezpečia krásne krivky a zdravé telo: Toto robte hneď po prebudení

Chudnutie a diéty

Mať pevné a pekné brucho je snom mnohých žien. Nejde však len o vizuálnu stránku. Je to aj predpoklad pre zdravé telo. Skúste si osvojiť tri cviky, ktoré vám na tejto ceste pomôžu.

Ideálne je pokiaľ si vyčleníte čas pre seba na toto jednoduché cvičenie hneď po prebudení. Urobte si ľahkú rozcvičku, ponaťahujte sa a následne sa venujte trom cvikom a to je plank, skracovačky a rotácia v sede. Ide o rutinu, v ktorej je kľúčová konzistentnosť, takže sa jej musíte venovať naozaj denne. Len tak docielite pekné a efektívne výsledky.

1. PLANK

Za absolútne najideálnejší cvik na oblasť brucha sa považuje plank. Naozaj na samotné spevnenie nič lepšie nie je. Pracujete pri ňom s celým telom, zapájate panvové dno a všetky svaly na bruchu. Je však nesmierne dôležité jeho prevedenie. Ľahnite si na predlaktie, celé telo majte spevnené. Veľký pozor treba dať, aby ste neprepadávali v bedrách. Hlavu podržte v jednej línii s telom. Počas minúty stiahnite celé telo a dýchajte. 

  • Najčastejšie chyby: zadržiavanie dychu, nepravidelné dýchanie, príliš prepadnutý chrbát, vystrčený zadok

Čítajte tiež: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

2. SKRACOVAČKY

Za základ pre brušné svaly sa považujú aj skracovačky. Ľahnite si na chrbát. Prekrížte si ruky na hrudníku, nohy majte pokrčené v kolenách a chodidlá musia smerovať k zemi. Následne sa jemne zdvíhajte smerom dopredu. Pohyb vykonávajte iba minimálny, vychádzať musí hlavne z brucha. Nikdy sa nesnažte dvíhať švihom. Lopatky zdvíhajte pomaly a maximálne zapájajte brušné svaly. Tak je cvik najefektívnejší.

  • Najčastejšie chyby: nespevnený stred tela, hojdanie, nepravidelné dýchanie

3. ROTÁCIA V SEDE

Rotácia v sede je zameraná na vonkajšie a vnútorné šikmé svaly. Vezmite si do oboch rúk ľahkú činku alebo dvojlitrovú fľašu. Sadnite si na zem do mierneho záklonu a pokrčte jemne nohy. Závažie, ktoré máte v rukách prenášajte striedavo pomalým tempom z ľavej na pravú stranu, čím dosiahnete miernu rotáciu trupu.

  • Najčastejšie chyby: príliš dynamický pohyb

Čítajte tiež: Tri TOP potraviny, ktoré vám pomôžu spľasnúť brucho: Zaraďte ich do jedálnička a zmerajte si obvod pásu