Presunúť na hlavný obsah

Návod ako pripraviť svoje telo na leto: Táto kombinácia nesklame a vytvaruje krivky každej ženy

Chudnutie a diéty

Pokiaľ stále nie ste so svojou figúrou spokojné a snažíte sa o to, dostať do leta do formy, stavte na kombináciu, ktorá nesklame. Odhaľte spolu s nami, čo perfektne vytvaruje krivky každej žene.

Pokiaľ chcete zhodiť, no nedarí sa vám, zrejme robíte niekde chybu. Je totiž dôležité zamerať sa na telo ako celok. Základom je prirodzene podporiť detoxikačné procesy a nastaviť si veci, ktoré fungujú. Nechajte sa inšpirovať plánom, ktorý funguje!

1. Obmedzte alkohol

Vaša pečeň metabolizuje viac ako 90 % alkoholu, ktorý konzumujete. Zatiaľ čo pozorovacie štúdie ukázali, že nízka až mierna konzumácia alkoholu prospieva zdraviu srdca, nadmerné pitie môže spôsobiť mnohé zdravotné problémy ako je poškodenie pečene tým, že spôsobí nahromadenie tuku, zápal a zjazvenie. Keď sa to stane, pečeň nemôže správne fungovať a vykonávať svoje potrebné úlohy, vrátane filtrovania odpadu a iných toxínov z tela.

Mohlo by vás zaujímať: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Obmedzenie alebo úplné zdržanie sa alkoholu je jedným z najlepších spôsobov, ako udržať svoju váhu pod kontrolou a pokiaľ ste v procese chudnutia aj zhodiť. Odborníci odporúčajú obmedziť príjem alkoholu na jeden nápoj denne pre ženy a dva pre mužov. 

2.  Zostaňte aktívni

Pravidelné cvičenie, bez ohľadu na telesnú hmotnosť, je spojené s dlhším životom a zníženým rizikom mnohých nepríjemných stavov a chorôb.  Mali by ste sa snažiť vykonávať aspoň 150 – 300 minút týždenne miernej intenzity cvičenia, ako je rýchla chôdza alebo 75 – 150 minút týždenne intenzívnej fyzickej aktivity, ako je beh. 

3. Sústreďte sa na spánok

Zabezpečenie dostatočne kvalitného spánku každú noc je nevyhnutnosťou na podporu chudnutia a prirodzeného detoxikačného systému. Spánok umožňuje mozgu reorganizovať sa a dobíjať sa, ako aj odstraňovať toxické odpadové produkty, ktoré sa hromadia počas dňa. 

Nekvalitný spánok má spojenie s krátkodobými a dlhodobými zdravotnými následkami, ako je stres, úzkosť, vysoký krvný tlak, srdcové choroby, cukrovka 2. typu a obezita. Mali by ste pravidelne spať 7 až 9 hodín. 

4. Pite viac vody

Voda dokáže oveľa viac, než len uhasiť smäd. Reguluje vašu telesnú teplotu, hmotnosť, pomáha kĺbom, napomáha tráveniu, vstrebávaniu živín a detoxikuje telo odstránením odpadových látok. 

5. Znížte príjem cukru a spracovaných potravín

Mnohé výskumy spájajú vysokú spotrebu sladkých a vysoko spracovaných potravín s obezitou, priberaním a inými chronickými ochoreniami, ako sú srdcové choroby, či cukrovka. Keď chcete zhodiť, detoxikačný systém tela môžete udržať zdravý tým, že budete konzumovať menej nezdravého jedla.

To môžete obmedziť tak, že ho necháte na poličke v obchode. Rovnica tu je jednoduchá, keď ho nemáte vo svojej kuchyni, zmizne pokušenie. Nahradenie nezdravého jedla zdravším výberom, ako je ovocie a zelenina, je ideálny spôsob ako sa dopracovať ku krivkám svojich snov. 

6. Doprajte si potraviny s vysokým obsahom prebiotík

Zdravie čriev je dôležité pre udržanie zdravého detoxikačného systému aj samotné chudnutie. Preto by ste do jedálnička mali implementovať aj dostatok prebiotík. Medzi dobré potravinové zdroje patria paradajky, artičoky, banány, špargľa, cibuľa, cesnak a ovos.

7. Jedzte potraviny bohaté na antioxidanty

Antioxidanty chránia bunky pred poškodením, spôsobeným molekulami nazývanými voľné radikály. Telo prirodzene produkuje tieto molekuly pre bunkové procesy, ako je trávenie. Alkohol, tabakový dym, diéta s nízkym obsahom živín a vystavenie sa znečisťujúcim látkam, však môžu produkovať nadmerné množstvo voľných radikálov.

Čítajte: Najzdravšia diéta sveta podľa odborníkov: Nejde len o schudnutie, ľudí by malo zaujímať aj to, koľko rokov sa dožijú

Konzumácia stravy bohatej na antioxidanty, pomôže telu čeliť oxidačnému stresu, spôsobenému prebytkom voľných radikálov a iných toxínov. Zamerajte sa na získavanie antioxidantov zo stravy a nie doplnkov. Bobule, ovocie, orechy, kakao, zelenina, korenie,  nápoje ako káva (v primeranom množstve) a zelený čaj majú jedny z najvyšších množstiev antioxidantov.