Presunúť na hlavný obsah

5 cvikov pre zvýšenie energie a pevnejší core: Dosiahnite sexi krivky na počkanie

Chudnutie a diéty

Pokiaľ chcete dosiahnuť skutočne sexi krivky, stavte na rutinu, ktorá je overená a funguje. Toto je na pevnejší core ideálne!

1. Plank

Absolútnym základom pre pevnejší core je plank. Musíte ho však robiť správne. Dajte sa do pozície na kolená a dlane. Potom pokrčte ruky tak, aby predlaktia boli položené na zemi. Tie môžu smerovať do pomyselného písmena A. Nohy napnite tak, aby ste sa zeme dotýkali len špičkami. Dôležité je držať spevnený stred tela. Chrbtica je v prirodzenom zakrivení, hlava zostáva v predĺžení chrbtice. Dýchajte a v pozícii zotrvajte aspoň 45 sekúnd.

Mohlo by vás zaujímať: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

2. Sklápačky

Pri tomto cviku si ľahnete na chrbát, podsaďte panvu. Core je napnutý a vďaka nemu udržiavate pevné nohy niekoľko centimetrov nad zemou. Ruky dajte napnuté za hlavu a majte ich v pozícii mierne nad podložkou. Vďaka sile priameho brušného svalstva zdvíhate napnuté nohy aj ruky hore nad seba, tak aby sa stretli niekde v polovici nad trupom. Opakujte po 15 v 3 sériách. 

3. Bird dog

Teraz sa dajte do pozície na kolená, dlaňami sa dotknite podložky. Majte spevnený stred tela, chrbtica musí byť v prirodzenom zakrivení. Protiľahlú nohu a ruku pomaly natiahnete tak, aby ste boli vodorovne so zemou a zároveň v jednej rovine s trupom. 5-6 sekúnd vydržte a vystriedajte strany. Opakujte 4-krát. 

4. Scissors

Scissors, teda nožnice sú ideálynm cvikom. Stačí ak si ľahnete, zdvihnete nohy a striedavo prekrižujete jednu cez druhú. Značne to spevňuje brušné svaly a už po pár týždňoch na sebe spozorujete zásadné zmeny. 

5. Drepy

Nohy rozkročte na šírku bokov, stiahnite brušné svaly a pomaly klesajte do pozície, ako keby ste sa chceli posadiť na stoličku. Pri  vracaní sa do pozície v stoji, zdvihnite pravú nohu nabok. Špička smeruje k zemi. Následne sa vrátťe do podrepu a nohu znova pokrčte. Opakujte 3-krát v 4 sériách.

Čítajte: Najzdravšia diéta sveta podľa odborníkov: Nejde len o schudnutie, ľudí by malo zaujímať aj to, koľko rokov sa dožijú