Presunúť na hlavný obsah

Ohľadom týchto vecí muži klamú najčastejšie: V čom takmer nikdy nehovoria pravdu?

Partnerské vzťahy

Sú veci, o ktorých muži neradi hovoria a majú problém ich vysloviť nahlas. Čo nám najčastejšie zatajujú a prečo?

1. Chcú sa vyhnúť konfliktom a preto klamú o vlastných pocitoch

Väčšina ľudí bojuje so zraniteľnosťou, ale niektorí odborníci tvrdia, že muži s ňou majú obzvlášť komplikovaný vzťah kvôli kultúrnemu dôrazu na mužskú silu. Jedným zo spôsobov, ako sa táto sebaobrana prejavuje vo vzťahoch, je že človek hovorí, že sa nič nedeje, keď s niečím skutočne bojuje.

Muži majú často pocit, že by mali niečo zvládnuť sami a nechcú obťažovať svoju partnerku. Alebo sa snažia vyhnúť hádke. Jedným z najčastejších dôvodov, prečo chlapi niečo zatajujú, či už úmyselne alebo nie, je vyhnúť sa konfliktom. 

2. Zatajujú fantázie

Je skrátka fakt, že množstvo mužov fantazíruje o sexe s niekým iným ako s vlastnou partnerkou. Ale muži si to nechcú priznať, pretože sa obávajú, že to partnerku zraní alebo nahnevá. Treba to brať tak, že to čo sa deje v jeho hlave, je skutočne jeho vec a to isté platí pre vás. 

Mohlo by vás zaujímať: Mali sme sex pomaly denne, napriek tomu som chcela viac: Nakoniec som však zistila o sebe krutú pravdu

3. Boja sa zlyhania

Nikto nerád sklame ľudí a zakrývanie zlyhaní je niečo, čoho sa muži dopúšťajú veľmi často. Oni jednoducho len nechcú sklamať svoje polovičky. Často sa obávajú straty rešpektu okolia.

Chcú na vás urobiť dojem a túžia, aby ste si ich vážili. A obávajú sa, že by vás ich zlyhanie priviedlo k tomu, že o nich budete pochybovať.

4. Klamú o nevere

Istá štúdia zistila, že až 44% mužov prezradilo, že v predchádzajúcich vzťahoch klamali partnerkám o podvádzaní. Prečo? Pretože nechceli zastrašiť potenciálnu novú lásku. Bohužiaľ, toto je druh klamstva, ktorý môže narušiť dôveru od samého začiatku a nakoniec zničiť vzťah

Čítajte tiež: Symbol večnej mladosti: Vďaka tomuto si ženy dokážu udržať najlepší vek a neustály záujem mužov