Presunúť na hlavný obsah

Schudnite z bokov a zo stehien expresne rýchlo: Len strava a kardio nestačí, treba sa zacieliť na tieto cviky

Chudnutie a diéty

Pokiaľ chcete skutočne zhodiť z bokov a z oblasti stehien, cielené cviky sú alfa a omega úspechu. Pozrite sa, na ktoré staviť a fungujú!

Všetci vieme, že strava a dobré kardio sú úplným základom pri eliminácii tukových vankúšikov. Pokiaľ však potrebujete určitú partiu tela vytvarovať, presne definované a cielené cviky sú v tomto smere nevyhnutnosť. Keď teda túžite po štíhlejších bokoch, stechnách, na tieto tri sa zamerajte. Ideálne je mať ich v rutine aspoň 5-6x týždenne.

1. Sumo squat

Dajte sa do pozície plie drep, v ktorej špičky smerujú do strán a kolená máte nad nimi. S nádychom choďte hore cez pevné bruško a opíšte jednou nohou pred sebou polkruh. Špičku ťahajte k sebe, pričom nezabúdajte flexovať chodidlo. S výdychom položte nohu na zem opäť do základnej pozície. Na každú stranu zopakujeme cvik aspoň 12x v 3 sériách. 

Čítajte tiež: Najzdravšia diéta sveta podľa odborníkov: Nejde len o schudnutie, ľudí by malo zaujímať aj to, koľko rokov sa dožijú

2. Výpady 

Výpady sú na pekne tvarované stehná a širšie boky absolútne kľúčovým cvikom. Ideálne je praktizovať ich kombináciu, teda vpred, vzad a naprieč do strany. Základný postoj je veľmi dôležité mať vzpriamený, pričom celé telo zostáva spevnené. S výdychom vždy vykročte vpred do výpadu, s nádychom vráťte do stoja. Robte 8x v 4 sériách a variujte so stranami. 

3. Otváranie a zatváranie nôh

Sadnite si, vystrite nohy pred seba a zaprite sa o lakte. Bruško majte pevné a nohy dvíhajte nad zem. S nádychom otvárajte od seba s prepnutými špičkami. Následne zaflexujte chodidlo a s výdychom zatvárajte, teda nohy idú smerom k sebe. Opakujeme 16x v 3 sériách. 

Neprehliadnite: Ideálne raňajky, pokiaľ chcete zhodiť: Tieto tri zložky sú kľúčové, aby naštartovali spaľovanie

Cvičíte pravidelne?

spolu hlasovalo 33 ľudí

ÁNO
19
NIE
14