Presunúť na hlavný obsah

Rýchle víkendové tipy na čarovné výlety s deťmi: Objavte čaro Tihany a zákutia Balatonu

Cestovanie

Pokiaľ hľadáte tip, kam vyraziť s deťmi na víkend, či romantiku vo dvojici, vôbec nemusíte cestovať ďaleko. Napríklad aj taký Balaton ponúka čarovné zákutia, pekné prechádzky vinicami, či magické levanduľové polia. No a ratolesti si tu tiež prídu na svoje.

Krásne prostredie, vybudované nové komplexy, ale aj čarovné starobylé mestečká, ponúkajú skvelú oázu na víkendové dobrodružstvá

Ak ešte nemáte program na víkend, prinášame vám niekoľko inšpiratívnych tipov ako ho stráviť. Či už s deťmi alebo vo dvojici, skúste sa vybrať na Balaton. V tomto období to tam dýcha prímorskou atmosférou a z hlavného mesta ste v centre diania, v priebehu dvoch hodiniek. Od obdobia, kedy sem cestovali naši rodičia a starí rodičia, toto miesto celkovo zmenilo svoj ráz a vibe. Budete si tu skutočne pripadať minimálne ako pri Jadrane. Krásne prostredie, vybudované nové komplexy, ale aj čarovné starobylé mestečká, ponúkajú skvelú oázu na víkendové dobrodružstvá. 

Pokiaľ hľadáte super ubytko, ideálnou voľbou je Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton. Vybrať si môžete, či chcete bývať v samotnom hoteli alebo v apartmánovej časti. Toto miesto ponúka jedinečný únik pre všetkých členov rodiny a celým konceptom sa nesie téma Cesta okolo sveta za osemdesiat dní, inšpirovaná románom Julesa Verna.

Nájdete tu vonkajšie aj vnútorné bazény a absolútne rozprávkové ihrisko pre deti. Hotel je prepojený so zábavným parkom, takže keby vám aj nevyšlo počasie, nudiť sa nebudete. Pre drobcov sú tu atrakcie od výmyslu sveta a verte, že počas dňa o nich nebudete ani vedieť. Vy si zatiaľ užívajte výhľad na jazero, dajte si drink v beach bare a relaxujte. 

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Na druhý deň ráno sa vyberte kompou na výlet na opačný breh jazera. V priebehu 15 minút sa ocitnete v čarovnom mestečku Tihany, ktoré si podľa nás získa každého. Malebná dedinka čupiaca na jedinom kopci inak úplne rovinatého kraja, je typická architektúrou kamenných domčekov, ktoré tomuto miestu dodávajú dokonalú atmosféru.

Vyberte sa na prehliadku benediktínskeho kláštora, pozrite si nádherné levanduľové polia, choďte na obed do skvelej a vychýrenej reštaurácie Echo Restaurant. Okrem toho, že tu naozaj výborne varia - odporúčame tradičné maďarské špeciality, je tu neuveriteľný výhľad na okolie. Skrátka nádhera!

Večer sa prejdite po mestečku Siofók, zájdite na zmrzlinu, pozrite si spievajúce fontány a prejdite sa k majáku. Ak ste s deťmi, vezmite ich ešte na ihrisko a vy si dajte kávičku. Ako záverečná bodka aktívneho víkendu je to ideálne voľba!

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie