Presunúť na hlavný obsah

3 najlepšie pilates cviky pre krásne nohy a pevné bruško: Na toto pri formovaní tela stavte!

Chudnutie a diéty

Hoci sa to nezdá, pilates je pre sexi telo a krásne krivky ako stvorený. Najmä, keď potrebujete formovať bruško a nohy. Tieto 3 cviky sú skutočne skvelé!

1. Side twist

Začnite v polohe bočného planku s ľavým lakťom na podlahe a nohami položenými na sebe tak, aby boli opreté o podlahu. Zatlačte ľavé predlaktie pevne do zeme, aby ste zdvihli trup z podložky. Natiahnite pravú ruku nahor, aby končeky prstov smerovali k stropu.  

Mohlo by vás zaujímať: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Pri výdychu otočte trup takým spôsobom, aby ste dostali pravú ruku pod ľavú. Otočte hlavu, aby ste sa pozreli na svoju ruku. Nadýchnite sa, vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte s druhou rukou. V každej polohe urobte tri série po desať. 

2. Rolovanie

Ľahnite si na zem s vystretými nohami na šírku bokov. Držte ruky za hlavou s lakťami širokými. Zhlboka sa nadýchnite a pomocou brucha zdvihnite trup z podložky, aby ste sa dostali do sedu. Keď budete vzpriamení, vydýchnite, stlačte brušné svaly, znova sa nadýchnite, aby ste podsadili panvu.

Pri výdychu sa jemne spúšťajte na podložku a precíťte všetky stavce vašej chrbtice, aby ste sa dostali do východiskovej polohy. Zopakujte štyrikrát v štyroch sériách. 

3. Aktívny strečing na nohy a bruško

Ľahnite si na chrbát s nohami natiahnutými nahor k stropu. Päty by ste mali mať pri sebe a prsty na nohách by mali byť otočené do véčka. Dajte ruky za hlavu a zdvihnite hlavu a krk. Lakte majte široko otvorené.

Čítajte: Najzdravšia diéta sveta podľa odborníkov: Nejde len o schudnutie, ľudí by malo zaujímať aj to, koľko rokov sa dožijú

Držte hlavu zdvihnutú a pomaly pohybujte nohami rovno dole a hore tak, ako len dokážete, bez toho, aby ste zdvíhali telo z podložky. Pri spúšťaní nôh sa nadýchnite a pri zdvíhaní vydýchnite. Toto opakujte osem až desaťkrát v troch sériách.