Presunúť na hlavný obsah

Biely minimalizmus v interiéri sa stáva čoraz populárnejším: Týmto mu dodáte akcent výnimočnosti

Bývanie

Farba čistoty, pôvabu a jemnosti, presne taká je biela. No a čoraz viac sa opäť dostáva do popredia aj v rámci interiérových trendov. Viete však ako jej dodať punc jedinečnosti?

Achromatická farba je skrátka nadčasovou klasikou, s ktorou viete krásne pracovať

Biela je jednou z najpopulárnejších farieb, používaných v interiérovom dizajne. Nielenže je to prázdne plátno, na ktorom sa dá stavať a pridať k nemu výrazné detaily, ale tiež symbolizuje priestrannosť a celistvosť.

Čítajte tiež: TOP trendy v bývaní na rok 2024: Interiéroví dizajnéri hovoria o návrate vintage nábytku s dušou

Skvelé je, že to vôbec nemusí byť nudná voľba, keďže existujú stovky rôznych odtieňov bielej. Hoci sa zvyčajne spája s minimalizmom, nemusíte znižovať svoju estetiku, aby ste mohli ťažiť z jej štýlu. Achromatická farba je skrátka nadčasovou klasikou, s ktorou viete krásne pracovať.

Vlastnosti tejto farby znamenajú, že plne odráža vlnové dĺžky viditeľného svetla, čo pomáha vytvárať ilúziu väčšieho priestoru. Podobne biela môže otvárať miesta, ktoré sú stiesnené, ako sú chodby a zákutia alebo nad rámami dverí a oknami, čo umožňuje odrážať viac prirodzeného svetla. 

Jej neutralita dáva priestor vyniknúť farebným doplnkom, či rôznym solitérom. Nebojte sa preto s nimi experimentovať.  Pokojne použite len vankúše s geometrickým vzorom, ktoré priestoru vdýchnu iný look.

Vytvára elegantný vzhľad bez ohľadu na fyzickú veľkosť priestoru a keď sú jej teplé odtiene kombinované s jemným osvetlením, urobia priestrannú a príjemnú atmosféru.

Neprehliadnite: Farba roka 2024 v bývaní: Interiéroví dizajnéri oživili trend z 90. rokov a vniesli mu nový modernejší nádych

Skvelým trikom je použiť osvetlenie na zvýraznenie doplnkov vo vašej domácnosti. Skúste umiestniť do bielej obývačky viaceré lampy a dodať tak domovu výnimočnosť.