Kvôli objemnému bruchu vylúčila cukor: Takto sa jej črevo vyrovnávalo s usadenými toxínmi

Môžete si myslieť, že žijete zdravo a rovnako ako vaši predkovia, no faktom zostáva, že čoraz viac ľudí sa cíti bez cukru lepšie a čo viac – zbaví sa zdravotných problémov.

Kvôli objemnému bruchu vylúčila cukor: Takto sa jej črevo vyrovnávalo s usadenými toxínmi

Kvôli objemnému bruchu vylúčila cukor: Takto sa jej črevo vyrovnávalo s usadenými toxínmi

Zdroj: Profimedia

Zdravie by sme si mali vážiť najviac zo všetkého, no ruku na srdce, koľkokrát zhrešíme a jeme to, čo nám chutí, aj keď vieme, že to nie je telu prospešné? Kým nám to nedá telo pocítiť, tvárime sa, že to, čo je vo vnútri nás je v poriadku. Podobnú skúsenosť mala aj Hana, ktorú trápilo objemnejšie a nafúknuté brucho a to dokonca aj vtedy, keď cez deň nezjedla takmer nič. Toto brucho bolo v skutočnosti len odrazom jej nesprávneho životného štýlu, predovšetkým nadmiery rafinovaného cukru, ktorý zjedla aj v potravinách, o ktorých netušila, že sa v nich nachádza toľké množstvo. 

Výsledky poukázali na to, že má zanesené hrubé črevo toxínmi. Nafúknuté brucho a pneumatika okolo pásu teda nebola odrazom toho, že žena priberala zo vzduchu, ako si mnohí myslia, keď jeden deň poriadne nič nezjedia. Zapríčinil to hrubo zanedbaný štýl stravovania. Ľudia ako Hana si uvedomia, čo jedia až po tom, čo sa ich to spýta lekár (a verte, že nie každý lekár západnej medicíny sa vôbec spýta, aké potraviny obsahuje váš jedálniček). Vznik nadmernej plynatosti zapríčiňoval prísun extrémne kalorických jedál, sladkých dobrôt, ale aj nápojov či mliečnych výrobkov, o ktorých si pani myslela, že sú zdravé.

Kde bol problém, keď si pani myslela, že je zdravo?

Najčastejší problém je, že ľudia nevidia do skutočnej zdravej výživy a len žijú v domnienke, že jedia zdravo. Pokiaľ máte oslabenú činnosť hrubého čreva, môže to znamenať až pätnásťkilový odpad v tele. Je dôležité zabudnúť na akékoľvek múčne sladké dobroty, z ktorých jeden dezert môže obsahovať v prepočte až 5-6 kociek cukru. Podobne je na tom aj sladké pečivo a vyprážané fit cereálie, ktoré majú ešte o kocku cukru viac. Ak sa k tomu pridá to, že málokto si naloží odporúčanú porciu 150 g, ale namiesto toho rovno 300 g, priberiete viac, ako keby ste zjedli dve kaiserky so šunkou či syrom.
V domnienke, že táto pani je zdravo, varila aj bežné jedlá ako paradajkovú polievku (samozrejme s použitím cukru) a jedla aj šalát (ku ktorému si mimochodom dopriala super kalorický dressing). V preklade to znamená, že hoci bola celý čas v tom, že napriek tomu, že neje fast foody a tučné mäso, stravuje sa zdravo, opak bol pravdou. Jej telo prijímalo viac rafinovaného  cukru, ako by malo. Vplyvom prevládajúcej sladkej chuti nastala v tele nerovnováha. 

Prirodzená črevná očista vás zbaví aj užitočných baktérií, ktoré treba nahradiť

Striktné dodržiavanie stravovacieho plánu, pohyb a absencia podvádzania (to je veľmi obľúbené) je prvým krokom k úspechu. Tým ďalším je vydržať a prežiť to, čo ide z tela von. Zanesené hrubé črevo totiž obsahuje pozostatky stolice a toxíny, ktoré v tele nosíme a ak sa ich postupne začneme zbavovať, nesmie vás prekvapiť, že z vás vyjdú rôzne „neidentifikovateľné“ odpady. Telo sa môže počas týchto dní cítiť slabšie, nie je vylúčená ani bolesť hlavy, ako to bolo aj v prípade pani Hany. Musíte sa však cez to povzniesť a myslieť na svoj cieľ. Doplňte si tekutiny bylinným čajom alebo obyčajnou filtrovanou vodou a doprajte si oddych či kvalitný spánok. Ak máte zápchu, skúste masáž podbruška alebo pohár vody osloliť či pridať do nej šalaticu. Vaše brucho môže zaznamenávať nečakané pohyby svalstva, nemusíte sa báť, je to len proces očisty (ženy tento jav môžu poznať z predmenštruačného obdobia). 

Neplánujte si počas týchto dní žiadny náročný program. Dbajte tiež na to, že počas očisty ide z vás postupne von všetko, vrátane užitočných baktérií, ktoré by telo malo mať. To je dôvod, prečo musíte sústrediť pozornosť na také zložky, ktoré vám dodajú vitamíny, vlákninu a energiu. 

Vylúčenie rafinovaného cukru je silou zvyku

Je síce pravda, že naši predkovia jedli taktiež kalorické jedlá a nepoznali iný cukor ako rafinovaný, no veľa z nich trpelo neskôr rakovinou tráviaceho traktu či práve hrubého čreva. Tá sa totiž môže formovať aj dvadsať rokov. Tohto zatoxikovania v štádiu, v akom ho mala pani Hana, sa dalo zbaviť aj prirodzenou formou, a to okamžitým prechodom na inú stravu s dôrazom na posilnenie vlákniny. Celozrnné obilniny v podobe ryže natural alebo jačmeňa, či špalda a raž sú základom. Zelenina by mala byť nevyhnutnou súčasťou (bez dressingu, stavte na korenie a citrón). Výbornou, ale často podceňovanou zložkou sú ľanové semienka, ktoré vytvárajú na sliznici ochranný povlak, vďaka ktorému sa z tela odstránia hrubé nánosy hlienu a nahradia sa čistým povlakom. Cesnak zase podporuje trávenie a rozklad toxínov v tele.

Vďaka dobre vyváženej a chutnej strave zabudnete na to, že máte chuť na  bežné jedlá, nakoľko sa budete cítiť ľahšie a príjemnejšie. Efekt na bruchu sa dostaví už po týždni až dvoch a to je taktiež veľmi silnou motiváciou. Veľmi častým a smutným sa však stáva, že po očiste sa ľudia opäť vrátia k svojim starým, zaužívaným zvykom stravovania. Zabúdajú na to, že fungovanie nášho imunitného systému sa odohráva až na 75% v našich črevách.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba