Presunúť na hlavný obsah

5 znepokojujúcich účinkov sódy: Vďaka týmto šokujúcim faktom bublinky viac piť nebudete!

Zdravie

Sóda, akokoľvek osviežujúca sa vám môže stať, pôsobí na telo maximálne negatívne. Tu sú jej najhoršie vplyvy na organizmus.

Hromadenie „neviditeľného“ tuku

Čo je však najhoršie, ide o tuk na vnútorných orgánoch ako je pečeň, pankreas alebo iné životne dôležité tráviace orgány! A práve tento tuk, ktorý voľným okom nevidieť, spôsobuje oveľa väčšie problémy ako ten, ktorý si nahmatáte na stehnách či bruchu. Okrem iného, tento fakt vedie k zvyšovaniu hladiny cholesterolu a inzulínovej rezistencii, ktorá má za následok cukrovku a priberanie. 

Priberanie v páse

Tento fakt sa týka najmä ochutených bublinkových nápojov, ktoré sú plné cukru a jeho náhrad. Práve tieto „neškodné“ náhrady, dochucovadlá a sladidlá abnormálne zvyšujú hladinu cukru v krvi. Výsledok? Telo si túto aktivitu vysvetlí po svojom a vy ju uvidíte na bruchu. Konkrétne vo forme tuku v spodnej časti bruška

Starnutie

Podľa výskumu, na ktorý sa odvoláva server healthdigezt.com, za tento nepríjemný jav môžu najmä fosfáty. Práve oni naštartujú proces starnutia a vy potom vyzeráte aj o niekoľko rokov staršie ako by ste „normálne“ vyzerali. Nehovoriac o tom, že fosfáty „kradnú“ svalovú hmotu a spôsobujú osteoporózu! 

Hormonálna nerovnováha

Nemusíte mať ani predmenštruačný syndróm, stačí vám pitie ochutených limonád s bublinkami. Konkrétne tých, ktoré obsahujú bisfenol A, známy aj ako BPA. Práve on totiž môže za to, že vaše hormóny si prakticky robia, čo chcú. Výsledok? Zdravotné problémy začínajúce obezitou a rakovinou končiac. 

Prečítajte si: Zázračný drink čínskych bylinkárov: Táto šťava dokáže poraziť aj rakovinu!

Nafukovanie

Veľmi nepríjemný stav, ktorý všetci poznáme. Pripadáte si, akoby ste v bruchu mali časovanú bombu, neviete zapnúť nohavice a ste z celej situácie dokonale vynervovaní. Môžu za to práve bublinky a obsah sodíka, ktorý si v črevách robí, čo chce. Pitie sódy vynechajte, stavte na bylinné čaje alebo neperlivú minerálnu vodu, ktorá vášmu telu prospeje rozhodne viac! 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus