Presunúť na hlavný obsah

Energetický nápoj je v lete hitom: Po prečítaní týchto faktov si dvakrát rozmyslíte, či ho budete piť!

Zdravie

Už jedna plechovka dokáže napáchať vo vašom tele veľa zlého. Mimoriadne napríklad zvyšuje riziko cievnej mozgovej príhody alebo infarktu. A to rozhodne nie je všetko!

Za všetko môže aspartam. Látka, ktorá v človeku vyvoláva neurózu, mení metabolickú činnosť a je vysoko karcinogénna. V priebehu minulého roka bolo v 143 krajinách po celom svete predaných viac ako 3,5 miliardy plechoviek nemenovaného energy drinku s červeným býkom. Toto číslo veľmi jasne hovorí o tom, že čísla jeho predajnosti prevyšujú predaj vody. A to je už čo povedať! 

Prečítajte si: Nápoj na ploché bruško je vo svete hitom: Toto je voda, ktorá vám pomôže k vytúženým krivkám!

Kedy by ste energetický nápoj rozhodne nemali piť?

Ako sme už spomínali, energetický nápoj môže poškodzovať krvné cievy a zvyšovať riziko vzniku krvných zrazenín. Existujú stovky prípadov úmrtí práve po vypití nápoja, ktorý by mal telu dodať energiu. A rozhodne ich nie je málo! Preto, ak trpíte jednou z nasledujúcich chorôb, pitiu týchto drinkov by ste sa mali určite vyhnúť:

Prečítajte si: Bod šťastia na našom tele: Zbaví vás negatívnej energie a posilní imunitu – vieme, ako ho naštartujete!

Pozor si dajte najmä ak trpíte na:
 
- Úzkosť
 
- Vysoký krvný tlak
 
- Chronický únavový syndróm
 
- Citlivosť voči kofeínu
 
- Kardiovaskulárne ochorenia
 
- Poruchu zrážania krvi

Nadopujte sa energiou prirodzene!

Takisto, ak ste tehotná, pitie obdobných nápojov by malo byť pre vás tabu. Ako si môžete prirodzene zvýšiť hladinu energie? Kľúčovým faktorom je zdravý životný štýl. Ak sa chcete cítiť plní energie, mali by ste zvýšiť príjem omega 3 mastných kyselín, odstrániť cukor a tučné jedlá, pravidelne cvičiť a menej podliehať stresu. Vďaka tejto zmene sa určite budete cítiť sviežejšie a uvoľnenejšie bez toho, aby ste telo museli zásobovať chemickou dávkou energie. 

- Najčítanejšie -