Presunúť na hlavný obsah

Zmeňte váš zadok na nepoznanie: Zabudnite na klasické drepy, vyskúšajte toto!

Fitness

Ak vás už klasické drepy nebavia, skúste tieto cviky, a vypracujte si zadoček snov.

Nie je to všetko len o drepoch, práve naopak. S týmito cvikmi na dokonalý zadok čakať dlho nebudete. Chce to len disciplínu, správne prevedenie, a vašu pevnú vôľu.

Zdvíhanie nôh

Ľahnite si na chrbát, podoprite sa rukami a pomaly zdvihnite váš zadok takmer do polohy mostíka. V tejto pozícii začnite so zdvíhaním jednej nohy do vzduchu, a po 15 opakovaniach nohy vymeňte. Počas celého cviku majte stiahnutý zadok, brucho, a vyrovnanú chrbticu.

 

Prečítajte si: Tieto cviky sú takmer neúčinné: Vymeňte ich, a začnite spaľovať!

Zanožovanie

Kľaknite si na všetky štyri a pomalým tempom zdvíhajte pokrčenú nohu do vrchu, a do strany. Oba pohyby zopakujte minimálne v 3 sériách po 15-krát a následne na to nohy vymeňte. Cvik si môžete oživiť naťahovacou gumou, vďaka ktorej zapracujete dvakrát intenzívnejšie.

Výpady 

Výpady vpred, vzad, a do strany, sú perfektným cvikom na zadok, nohy, a boky. Postavte sa na šírku ramien, a pomalým tempom presuňte jednu nohu dopredu, dozadu, a nakoniec zanožte nohu do strany, do pozície výpadu. Stojaca noha nikdy nepresahuje kolenom špičku. Snažte sa nenakláňať, a po celú dobu držte vyrovnanú chrbticu. V každej pozícii spravte 3 série po 15 opakovaní.

 

Mohlo by vás zaujímať: 9 najefektívnejších cvičení na chudnutie: Tieto vám podľa trénera pomôžu zhodiť kilá najrýchlejšie!

Schody

Najúčinnejší spaľovač tukov, a zároveň prostriedok na vypracovanie najsexy pozadia. Stačí vám vybehnúť 200 schodov denne, a uvidíte rozdiel. Ak náhodou schody nemáte, skúste si domov zaobstarať aerobic stepper. Vystupujte, a zostupujte z neho tak dlho, a často, ako len budete môcť. 

- Najčítanejšie -