Presunúť na hlavný obsah

Čo prezrádzajú negatívne emócie o ľuďoch? Niektorí túžia po uznaní, iní sa nevedia spamätať

Zábava

Negativita prameniaca zvnútra len málokedy nemá svoj hlbší dôvod. Neuveríte, čo sa za niektorými vonkajšími prejavmi v skutočnosti skrýva.

Problémy iných vytvárajú bezmocnosť

Niekedy sa za negatívnymi emóciami skrýva len čistý pocit bezmocnosti, ktorý v človeku často vyvolávajú okolnosti či prostredie, v ktorom sa nachádza. Často totiž nechceme nič viac len pomôcť najbližším či priateľom, ktorí sa ocitili v ťažkej situácii, tí však o pomoc nestoja alebo ju nedokážu prijať.

Prečítajte si: 10 základných rozdielov v myslení šťastných a nešťastných ľudí

Práve podobné okamihy nechávajú človeka naplneného frustráciou a odmietnutím, ktoré vedie k sebaobviňovaniu a návalu negatívnych emócií. Niekedy si však treba uvedomiť, že osud iných v rukách nemáme, svoje šťastie však naopak áno.

Najlepšie je niekedy neočakávať

Ľudia, ktorí okolo seba šíria negatívnu energiu za ňu väčšinou schovávajú len pocit sklamania. V živote sa totiž veľakrát naskytnú situácie, kedy sa tak trochu pozabudneme a očakávame od iných viac, než sú nám schopní či ochotní dať. Práve vtedy sa ocitneme v začarovanom kruhu nedôvery a pocitu ublíženia, ktorí si ventilujeme na každom, kto nám príde pod ruku.

Niekedy však stačí, keď si uvedomíme jednu jednoduchú, no pritom zásadnú vec. Najlepšie je spoliehať sa sám na seba a od ostatných príliš veľa neočakávať. Iba tak sme pánmi svojej mysle, života, diania okolo a emócií, ktoré pociťujeme.

Nenechajte si ujsť: Robíte v živote naozaj to, čo vás napĺňa? Zamyslite sa nad svojím osobným a kariérnym rozvojom a zmeňte to k lepšiemu

Sny niekedy narobia neplechu

Nie je pravdou, že každý postupom času akoby zázrakom zabudne na to, po čom kedysi v minulosti tak túžil. Nesplnené sny vedia človeka prenasledovať i roky, a to práve v podvedomí. Ani si to neuvedomíme a naša túžba po zmene povolania, cestovaní či skutočnej láske, nás postupne zapĺňa pocitom frustrácie, ktorú si často vybíjame navonok okázalými vlnami negativizmu.

Niekedy by stačilo len trochu uznania

Tvrdá práca znamená zanietenie. Aj to má však svoj expiračný dátum, na ktorý netreba zabúdať. Ak sa človek cíti dlhodobo nedocenení a chýba mu patričné uznanie, negatívnym emóciám sa jednoducho nevyhne.

Inšpirujte sa: 7 vecí, ktoré z vás robia úspešné a šťastné ženy: Bod 5 o vás veľa vypovedá aj keď nič nepoviete

Je úplne jedno, či ho daná práca baví, ocenenie úsilia jednoducho povzbudí a namotivuje. Každý má totiž rád pocit, keď vie, že jeho práca má pre spoločnosť význam a neprejde len tak bez povšimnutia.

Priestor na rozvoj nesmie chýbať

Osobitný rozvoj k pozitívnemu mysleniu jednoducho patrí. Ak máte pocit, že vám niekto kradne vašu chvíľku slávy alebo sa jednoducho len celý život nachádzate v niekoho tieni, negatívne emócie sú len prirodzeným výsledkom vnútornej nerovnováhy a napätia.

Pocit jedinečnosti a individuality je rovnako dôležitý ako samotné dosiahnutie úspechu. Preto je na odbúranie negatívnych emócií naozaj najlepším liekom priebojnosť a dravý prístup k veci.

Neprehliadnite: Akú radu by ste dali svojmu mladšiemu „JA“ s odstupom času? Ženy po tridsiatke v tom majú jasno!

Všetci okolo sú lepší

Samostatnou kategóriou je situácia, kedy sú negatívne emócie spôsobené nízkym sebavedomím človeka. Ak si totiž neverí a má sklony k sebaľútosti, celý svet sa javí akoby čiernobiely. Dôvera v samého seba robí totiž veľa a niekedy vás može ochrániť i pred zbytočnou negativitou.  Veľa vecí je totiž oveľa ľahších a može dopadnúť oveľa lepšie len za pomoci toho správneho prístupu a sebadôvery.

Aj vás niekedy premôžu negatívne emócie?

spolu hlasovalo 96 ľudí

Áno
90
Nie
6

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus