Presunúť na hlavný obsah

Chemický peeling na omladnutie pokožky: Ako funguje a kedy ho odborníčka odporúča?

Krása

Nedokonalosti na pleti trápia nejednu ženu bez ohľadu na vek. Práve taká jednoduchá procedúra ako chemický peeling ich však dokáže poľahky vyriešiť.

Jednoduchá procedúra

Chemický peeling je metódou, ktorá sa na Slovensku už nejaký ten rok používa. Dochádza pri nej  k odlúčeniu povrchových vrstiev kože a jej následnej regenerácii. Podľa hĺbky, do akej pôsobí, sa rozdeľuje na tri stupne intenzity a vykonáva sa za pomoci ovocných kyselín patriacich do skupiny organických AHA kyselín alebo po novom i prostredníctvom kyseliny glukónovej a laktobiónovej.

Prečítajte si aj: Perfektný indikátor zdravia: Stačí si len skontrolovať tento orgán a odhalíte, ako ste na tom zdravotne

Práve teraz je najlepšie obdobie

Kvôli tomu, že peeling robí pokožku citlivejšou, nie je vhodné ho aplikovať počas letných mesiacov. Podľa odborníčky Zuzany Košovej z kozmetického salónu Xoxo Body&Mind je najvhodnejším obdobím práve to súčasné, a teda od novembra do apríla.

Najviac sa odporúča použiť ho na mastnú, aknóznu pleť, keďže svojím pôsobením dokonale sťahuje póry a pomáha zmierňovať, respektíve úplne odstraňuje jazvy, ktoré po akné zostávajú. Dôležté však je, pleť po aplikácii patrične ošetrovať a chrániť. Podľa kozmetičky Zuzany je najdôležitejšie strániť sa slnečných lúčov, nezabúdať používať opaľovací krém s vysokým UV faktorom a dostatočne pleť hydratovať.

Nenechajte si ujsť: Overené tipy, vďaka ktorým bude váš úsmev žiarivo biely: Krásne zuby sú predsa základom úspechu!

Môže ho vyskúšať takmer ktokoľvek

Podľa odborníčky sa aplikácia peelingu nijak vekovo neohraničuje, pozor však treba dávať v prípade citlivej, jemnej, či suchej pokožky. Vtedy je lepšie využiť iné, miernejšie metódy, keďže chemický peeling je aj napriek svojej vysokej účinnosti predsa len mierne zaťažujúci.

- Najčítanejšie -