Zmiznutiu celulitídy dopomôžete aj pitím tohto nápoja: Doprajte si ho každý deň a získajte hladšiu pokožku

Celulitída je problém, ktorý trápi mnohých. Okrem dostatočného pohybu a vyváženej stravy však dokážte pomôcť aj táto maličkosť.

Doprajte si kokosovú vodu každý deň a dopomôžte si tak k zdravej pokožke

Doprajte si kokosovú vodu každý deň a dopomôžte si tak k zdravej pokožke

Zdroj: Profimedia

Minerály čistia telo

Základom pri vzniku celulitídy je hlavne kombinácia nedostatočného pohybu a nezdravého životného štýlu. Dopomôcť k vysnenej pokožke vám však pri pravidelnom príjme dokáže aj tak malý a obyčajný zázrak akým je samotná kokosová voda.

Inšpirujte sa: Dvojtýždňový redukčný plán, ktorý vás zbaví tuku: Po tretej hodine poobede sa vyhnite týmto potravinám a pôjde to

Účinky na všetkých frontoch

Je jasné, že v správnom množstve dokáže rozbehnúť metabolizmus a napomáha chudnutiu, ak ju však budete piť skutočne každý deň, jej vysoký obsah minerálov, konkrétne magnézia, sodíka, vápnika, horčíka a fosforu v kombinácii s kyselinou hyalurónovou, dokáže podľa portálu diethics.com zbaviť vaše telo toxínov, ktoré by sa inak ukladali pod pokožkou a spôsobovali vznik nežiadúcej celulitídy. Aj keď vám pitie jedného pohára kokosovej vody nezaručí zázračné zmiznutie nepeknej pokožky za noc, pravidelnosť a kombinácia ostatných dôležitých faktorov už skutočne viditeľné výsledky prinesie.

Odborníci však neodporúčaju vypiť viac kokosovej vody ako sa nachádza v troch čerstvých rozbitých kokosoch hlavne kvôli vysokému obsahu cukru a draslíka, ktoré vo veľkých dávkach môžu byť škodlivé.

Mohlo by vás zaujímať: S touto revolučnou diétou nebudete iba chudnúť, ale aj mladnúť: Nejde o vynechanie cukrov, ale o toto

Zabraňuje dehydratácii

Jej účinosť pri vyhladzovaní pokožk však spočíva aj v niečom inom. Vďaka obsahu elektrolytov a minerálnych solí, sa kokosová voda veľmi rýchlo vstrebáva a pokožku hydratuje takmer okamžite. Aj tak dokáže bojovať s tým najväčším nepriateľom ženy, ktorý sa vie objaviť skutočne v hocijakom veku a nikomu pohľad na vlastné telo nespríjemní.

Dajte si však pozor pri kúpe. Vyvarujte sa kokosový vodám s obsahom umelých sladidiel či tých pasterizovaných za pomoci tepla. Strácajú totiž dôležité zložky a prijímate nimi väčšie množstvo zbytočných kalórií, ktoré vašej pokožke nijak nepomôžu.

Nenechajte si ujsť: Domáci rituál pre krásnu pokožku: Liftingový zábal, ktorým doladíte svoju postavu do plaviek

Doprajete si aj vy kokosovú vodu?

Áno
11
Nie
62
Hlasovalo: 73

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba