Presunúť na hlavný obsah

Bol šialene príťažlivý a ešte aj romantik: Mal avšak jednu chybu, kvôli ktorej sa po dokonalých mužoch už nepozerám

Partnerské vzťahy

Simona chcela všetko. Múdreho, pracovitého, šikovného a k tomu ešte aj elegána. Nakoniec však ale zistila, že to také jednoduché nebude ani náhodou.

Tá istá kaviareň

„Veď to poznáte. Sedávala som každé ráno v tej istej kaviarni a čítala som si dennú tlač. Milujem noviny, je to možno podľa niekoho prežitok, moje ráno však nie je kompletné, pokiaľ si neotvorím čerstvo vytlačené stránky a nezačítam sa. V tom som si však oproti pri stole všimla elegána. Sedel hrdo a nevšímavo, no na sekundu sa nám stretli pohľady a ja som si všimla, že aj napriek tomu, ako sa snaží tváriť nezainteresovane, nie som mu tak úplne ľahostajná. Nemohla som na neho prestať myslieť. Bol zvláštny, výzorovo mu nechýbalo skutočne nič, dokonca by som povedala, že bol viac než len dokonalý a nesmierne som túžila zistiť, ako je to s ním po povahovej stránke,“ vysvetlila nám Simona svoju situáciu, ktorá sa odohrala pred niečo vyše tromi mesiacmi.

Inšpirujte sa: Vzali sme sa do šiestich týždňov a rozviedli pred prvým výročím: Napriek tomu by som to urobila znova

Dalo sa očakávať, že si k nej nakoniec prisadne a ranná káva sa prehupne do rande. Dano, tak sa neznámy fešák totiž volal, bol Simone nesmierne sympatický a chcela mu dať šancu. Vlastne, nevedela sa dočkať, až spolu budú skutočne niečo mať a každú jednu schôdzku brala nesmierne vážne. „Zdalo sa mi, že som konečne našla muža svojich snov. Bol neuveriteľný džentlmen, spoľahlivý a až nevýslovný romantik. Na každé stretnutie mi nosil ruže a bral ma do podnikov, ktoré som si možno nikdy nevšimla, alebo ich poznali len skutočný gurmáni. Cítila som sa ako v siedmom nebi. Nikdy som môjmu dennému čítaciemu rituálu neďakovala viac ako v deň, keď u mňa prvýkrát prespal. Tá kaviareň a to ráno mi predsa zmenili život, no nie?“ otvorene hovorí o svojich pocitoch Simona.

Nenechajte si ujsť: Ženy po tridsiatke majú vďaka tejto črte väčšiu šancu zoznámiť sa s tým pravým: Zistite, či ste jednou z nich

Nedokonalosť pána „dokonalého“

Postupom času sa ale muž bez jedinej chyby začal prejavovať naozaj. Stačilo pár týždňov a Dano svoje správanie postupne, krôčik po krôčiku, menil. „Už o tri týždne to nebolo len o kvetoch, daroch a komplimentoch. Začala som si uvedomovať, že mi zakaždým niečo vytkne. Buď moje oblečenie, ktoré nebolo dostatočne luxusné alebo moje líčenie, ktoré sa mu zdalo príliš fádne. Častokrát slovne načrel aj do toho, čo jem alebo ako sa navonok prezentujem. Ako keby som jemu, pánovi dokonalému odrazu nestačila taká, aká som. Chcel, aby som v jeho očiach dosiahla aspoň jeho úroveň správania a vystupovania. Vlastne som si začala uvedomovať, že mu nešlo o mňa. Hneď od začiatku mal totiž v úmysle prispôsobiť si ma svojim predstáv. Kto by mu však v skutočnosti vyhovoval? O detailoch a pedantnosti sa dokázal hádať ešte aj s vlastnou mamou cez telefón,“ dodala Simona, ktorej vysnívaný pán dokonalý začal postupne ale isto liezť na nervy. Žiaden muž, akokoľvek úžasný, nemá predsa právo niekoho meniť, no nie?

Mohlo by vás zaujímať: Muži preferujú tieto štyri typy žien ako svoje bokovky: Máte sa čoho báť, alebo ten váš na žiadnu takú ani nepomyslí?

Zbytočná konfrontácia

Preto sa mu rozhodla celú situáciu objasniť zo svojho uhla pohľadu. „A tam sme objavili skutočný kameň úrazu. Chcela som mu vysvetliť, že to takto ďalej nejde. A viete, čo urobil on? Zbabelo sa utiahol do svojej ulity, povedal, že som všetko zle pochopila a okamžite bol ako med. V mojich očiach však práve týmto detinským správaním celá aura jeho dokonalosti opadla. Nech si nechá svoje vystupovanie a vzhľad, keď si ani nevie priznať chybu a tvári sa, že neexistuje. Také hlúpe,“ dodala Simona, ktorá už s podobnými typmi nerandí. Radšej muž s chybami, ktoré si však je schopný priznať.

Mali ste aj vy podobnú skúsenosť s mužom?

spolu hlasovalo 164 ľudí

Áno
72
Nie
92