Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Výber svadobného obleku pre muža: Takýto oblek je univerzálny a využijete ho aj na iné príležitosti

Feminity TV

Príprava na svadbu je aj pre mužov veľkou vecou. Svôj odev by nemali zanedbávať nastávajúci, ale aj pozvaní hostia. Miroslav Palúch si posvietil na mužskú etiketu a ozrejmil nám ako ladiť, či nedaliť so svojou partnerkou.

Vypočul som si v predajni pánskej konfekcie: “Prosím Vás môžete mi pomôcť?” Toto je kúsok látky zo svadobných šiat mojej nastávajúcej. Potrebujem k nej zladiť vestičku, kravatu... Ďalej som už nemohol počúvať. Výpočet možných kusov odevov a doplnkov bol určite ešte dlhý. Netuším, kto a kedy prišiel s týmto nápadom, aby ženích ladil nejakým kusom odevu k šatám, alebo nebodaj kytici nevesty.

Mohlo by vás zaujímať: Biznis oblečenie na pracovisku: Toto vám pomôže ku kariérnemu rastu, avšak pozor na výber obuvi

Inšpirujte sa históriou

Prezrite si svadobné fotografie svojich starých rodičov, rodičov, čím “ladili?” Milým pohľadom a presvedčením, že budú spolu celý život. Nestačí vám, aby to bolo podobné. Veď “ladíte” spolu už tým, že budete kráčať spolu životom. Starí rodičia, a možno ani vaši rodičia nemali veľmi na výber a ženili sa v čiernych oblekoch. Je im odpustené, ozaj nemali inú voľbu.

FEMINITY TV: Miroslav Palúch radí mužom ako sa obliecť na svadbu. Posvieti si na výber obleku ženícha, ale poradí aj hosťom. Na tieto doplnky si dávajte extra pozor

Jedine takýto oblek

Čierny oblek nie je oblek svadobný. Ani smoking nie. Ten sa použije, keď je na pozvánke dress code Black Tie a po 17-tej hodine. Teda je to večerný slávnostný oblek. Sobáše sa predsa konajú cez deň. Postačí úplne denný oblek, alebo ak chcete Louge suit, oblek biznis štýlu. Volil by som skôr stredne tmavé farby šedých a modrých odtieňov. Pre mňa je voľba tmavomodrého obleku, tzv. Midnight blue - Polnočná modrá, tou najlepšou voľbou. Prečo?

Prečítajte si tiež: VIDEO: Štýlové obleky pre moderného muža: Nezabudnite na tento detail, urobí z vášho chlapa pravého gentlemana

Oblek tejto farby je univerzálny

Budete ho môcť využiť aj na ďalšie príležitosti: návštevu divadla, rodinné oslavy, krst, a podobne. Naozaj nepotrebujete vestičku tej istej farby, respektíve tej istej látky ako nevesta. Kombinácie, kravata, plastrón - či francúzska kravata, poprípade motýlik s vestičkou v tom istom dezéne, vyzerá neprirodzene. Doplnená vreckovkou a manžetovými gombíkmi v celom sete, to je “absurdizmus.” To, že to ponúkajú v predajniach ešte neznamená, že si to musíte kúpiť aj vy. To, že je to nevkus, je skôr pravdou. Nekopírujte tých, ktorý to už nemôžu napraviť. Dajte si tú námahu, prejdite sa po obchodoch, vyskúšajte si pár oblekov, najlepšie tmavších farieb. Ak nájdete aj oblek s vestičkou, bude to bonus pre vás.

Ak máte záujem o rady v oblasti štýlu, etikety a odievania, neváhajte a nechajte si poradiť odborníkom Miroslavom Paluchom.

- Najčítanejšie -