VIDEO: Dizajnér Karim Rashid v Prahe počas fashion weeku: Vizionár predstavil svoj ďalší unikátny skvost

V rámci módnej akcie Mercedes-Benz Prague Fashion Week predstavil Karim sériu originálnych grafických motívov, inšpirovaných digitálnymi technológiami určenú pre ochranné obaly IQOS.

Zdroj: IQOS

Karim Rashid sa narodil v roku 1960 v Egypte, vyrástol v Kanade a trvalo žije v New Yorku. Vyštudoval priemyselný dizajn na Carleton University v Ottawe a potom študoval dizajn v talianskej Neapole. 

Prečítajte si tiež: Osí pás modelky na obálke magazínu a v realite: Táto žena sa však rozhodla poukazovať na niečo iné, dôležitejšie

FEMINITY TV: Sledujte zábery z návštevy dizajnéra Karima Rashid v Prahe

Úspech a krása v jednom

Je držiteľom niekoľkých čestných doktorátov a významných cien za dizajn. Má za sebou niekoľko tisíc na trh uvedených produktov od módnych doplnkov cez interiéry až po celé domy a klientelu vo viac ako štyridsiatich krajinách sveta. Jeho práca zahŕňa také objekty ako napríklad kôš Garbo a Oh chairpro spoločnosť Umbra, nábytok pre Artemide a Magis, firemnú identitu pre Citibank a Hyundai, hi-tech produkty pre LaCie a Samsung, a luxusné produkty pre Veuve Clicquot a Swarowski a mnoho ďalších. 

Limitované a dokonalé

Hlavná hviezda pražského fashion weeku sa tesne po prílete zúčastnila prehliadky návrhárky Zuzany Kubíčkovej a deň na to Karim v Prahe predstavil limitovanú edíciu obalov, ktoré navrhol pre spomínaný tabakový výrobok.

Ochrana prírody na prvom mieste

V mojom štúdiu si vyberám projekty, ktoré majú ekologický charakter a medzinárodný dopad. Spoločnosť bez cigaretového dymu mi pripadá ako správna cesta pre ľudstvo a preto som ponuku prijal,” uviedol Karim v príhovore hosťom večera, kde nechýbali osobnosti ako mecenáš Václav Dejčmar, moderátor Libor Bouček, herečka Jitka Scheiderová, odevná dizajnérka Liběna Rochová, umelec Pasta Oner, či slovenské duo Twiins.

Štýlové a netradičné outfity českých hviezd

Na spomínanú akciu dorazilo hneď aj niekoľko známych českých tvárí. Ako im to v ten večer na predstavení kolecie od netradičného umelca, akým Karim Rashid rozhodne je, pristalo, si pozrite nižšie.

Mohlo by vás zaujímať: Úžasná Tereza Maxová pred 17 rokmi a dnes: Táto žena vyzerá z roka na rok lepšie a toto je jej tajomstvo

 

TWiiNS

Naše slovenké dvojičkovské duo sa na akcii objavilo v protiklade k umelcovi. Karim uviedol do pozornosti svoj celočierny ourfit, dievčatá Veronika a Daniela Nízlové ukázali svoje krásne postavy v čiernej farbe. Chýbať nesmel ani štýlový účes, ktoré TWiiNSky majú v malíčku.

Pasta Oner s piateľkou

Zaujímavý kolega z umeleckého sveta, Pasta Oner, prišiel a zaujal hlavne jednoduchým, ale za to efektným outfitom. K tričku s potlačou ladil jeansy a jeho krásna polovička rozhodne pútala pozornosť tiež. Svojim exotickým lookom si získala srdcia mnohých.

Libor Bouček

Moderátor akcie Libor Bouček sa na túto svoju pracovnú akciu nahodil do gala. Zvolil oblek v netradičnom prevedení hrubšej tkaniny a štýlové hnedé topánky.

Jitka Schneiderová

Česká populárna herečka ukázala svoj vycibrený vkus aj na tomto type netradičnej akcie. Svoje ženské krivky odela do bielych košelových šiat, ktoré jej neskutočne pristali a zvýraznili jej krásne vlasy.

Milosh Harajda a Karolína Otevřelová

Producent Milosh Harajda volil denim, ktorý v spojitosti s čiernou dostal úplne nový nádych. Dáma stavila na červenú farbu, lesk a štýlové šlapky. 

Foto:
IQOS
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba