Presunúť na hlavný obsah

Posilnite vnútornú stranu stehien: Tieto cviky vám vyčarujú medzeru medzi nohami už v priebehu mesiaca

Fitness

Nepríjemný pocit šúchania stehien jedného o druhé je preč! Tieto cviky dajú zabrať vašim nohám, ale preveria ich skúške ako žiadne iné. Doprajte si pocit sebavedomia a krásne štíhle nohy od vrchu až po spodok.

Posilňovanie vnútornej strany stehien musí začať ako cielený proces. Nechcete predsa už schudnúť, vašim zámerom je zdokonaliť práve túto oblasť. Svaly na stehnách sa z vnútornej strany upínajú aj na panvu a zodpovedajú aj prekrižovanie našich nôh. Na tomto princípe ich viete aj dokonale posilniť. 

Prečítajte si tiež: Cvik nožnice si zamilujete: Prekrižovanie nôh v ľahu urobí s pneumatikou okolo pása divy

Prekrižovanie nôh v stoji

Pomôcť si pri tomto type cvičení môžete aj páskou na cvičenie. Jednu nohu zachyťte do popruhu, ktorý ju bude priťahovať späť k stene. Pomaly prekrižujte zachytenú nohu pred tú pevne stojacu a opakujte najmenej 50krát po 3 série. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cable hip adduction ****SWIPE**** #Repost @weighttrainingguide with @get_repost ・・・ Exercise: Cable hip adduction Type: Isolation pull Target muscles: Adductor magnus, adductor longus, and adductor brevis Synergists: Pectineus, gracilis, and lower fibers of gluteus maximus Instructions and videos on website (weighttraining.guide) Notes The cable hip adduction is a brilliant auxiliary exercise for building/toning your inner thighs. As you perform the exercise, not only do you target the hip adductors of your strapped leg but you also significantly activate the hip adductors of your supporting leg because they have to work hard to keep your body stable as you pull your strapped leg in. Keep your body and legs straight throughout the exercise. Create a great-looking body AND improve every single key component of fitness using my ebook! Download it to your phone and use the professionally designed workouts at the gym! Visit weighttraining.guide/ebook. Link in bio. #exercise #exercises #workout #workouts #gym #gymmotivation #fitness #fitnessmodel #fitnessmotivation #bodybuilding #bodybuilders #weighttraining #weightlifting #weightloss #weightlossjourney #weightlossdiary #weightlosstransformation #loseweight #healthy #health #adductors #cablehipadduction #hipadduction #hipadductors #adductor #innerthighs #innerthigh #legworkout #legexercises

Príspevok, ktorý zdieľa Slim AKA LilThickSnack (@funsizedfitgirlover40),

Aj drepy vedia pomôcť

Nie však vo svojej klasickej verzii. Vyskúšajte tie, ktoré sa nazývajú aj sumo drepmi. Pri ich predvádzaní sa postavte naširoko, zaujmite pevný postoj s nohami rozšírenými viac ako je šírka ramien a pomaly putujte do drepu. Odporúča sa tento cvik zakomponovať po svojej rutiny tak 30krát po 3 série.

Pomôžte s loptou: Rovno dvakrát

Fitlopta menších či väčších rozmerov sa nájde v každej domácnosti. Tento kúsok sa dá skvelo využiť práve pri posilňovaní vnútornej strany stehien. Ľahnite si na chrbát a budete sa zdvíhať ako keby ste robili klasický mostík. Vylepšíte ho však spomínanou fitloptou. Tú si, v menších rozmeroch, vložte medzi kolená. Posilníte sa hlavne svoje stehná, zahanbené nebude ani držanie vášho tela! Pre pevnú vnútornú stranu stehien zopakujte 30krát po 3 série.

Väčšiu fitloptu, na ktorej sa zvykne aj sedávať zasa zužitkujete pri zdvíhaní celých nôh. Ľahnite si na chrbát, vložte fitloptu medzi členky a spolu aj s ňou namáhajte svoje nohy. Na jeden švih ich zdvihnite nahor, do priameho uhlu k svojmu telu.

Mohlo by vás zaujímať: Skúste tieto pohyby a vaše telo bude vyzerať niekoľkonásobne lepšie: Krásne ženy ich robia takmer denne

Ako krajčírske pomocníčky

Nožničkami v stoji by sa dal nazvať práve tento cvik. Pri prekrižovaní nôh v stoji vám je treba pásku na cvičenie, tu sa zaobídete aj bez nej. Postavte sa pevne na podložku, nohy rozkročte širšie ako vaše ramená. Ruky vystrite smerom od tela. Pri aktívnom teple prekrížte nohy cez seba, to isté urobte aj s rukami. Opakujte aspoň 30krát po 3 opakovania, nezabudnite však na rýchlejšie tempo.

Ako žaba

Ľahnite si na chrbát, vytrite nohy, ruky si vložte za chrbát a hlavu jemne zdvihnite aj s častou vášho trupu. Iba tak, ako vás bruško pustí. Toto je východzia poloha. Pre cvik zomknite spolu chodidlá a vždy fixujte topánky k sebe. Kolená začnite tlačiť od seba, ťahajte ich smerom k brade.

- Najčítanejšie -