Presunúť na hlavný obsah

Tento pohyb vám zmení život: Vaša tvár bude aj po rokoch vyzerať mladšie, vyskúšajte svoje mimické svaly

Fitness

Mimické svaly našej tváre sú svalmi tak isto ako tie, ktoré máme na stehnách. Prečo pritom cvičíme a posilňujeme ruky, zadok i brucho a zabúdame na naše líca či čelo? A pritom už tento jeden pohyb dokáže veľké zmeny!

Svaly, ktoré sa nachádzajú pod pokožkou našej tváre tvoria hmotu, ktorá môže byť rovnako dobre modelovateľná ako tá na našom zadku. Pevná tvárová pokožka je odrazom krásy, ktorú každý hneď uvidí. Vypnuté čelo starne a vráskavie oveľa pomalšie, ak ho pravidelne precvičujete. 

Prečítajte si tiež: Pravda, ktorú veľa žien stále nechce počuť: Práve tá je zodpovedná za horšie spaľovanie tukov a priberanie

Jeden pohyb vyrieši rad problémov 

Herci mávajú pred predstavením možnosť zúčastniť sa tzv. mimickej skúšky. Práve tá rozpohybuje svaly tváre a dodá im potrebnú pružnosť. Pohyb, ktorý vám odporúčame je podobný úsmevu a zabraňuje ochabovaniu líc a vráskam na čele. Zopakujte ho 10-krát za sebou a rozprúdite krv presne tam, kde na to, my ženy, najčastejšie zabúdame, na našej tvári. 

Pozor na techniku

Postavte sa pred zrkadlo a najprv sa na seba usmejte. Hneď potom však vykonajte rýchly pohyb - úsmev prehĺbte najviac ako viete, kútiky úst tlačte čo najďalej od seba a jemne vycerte zuby. Obočie ťahajte smerom nahor a nechajte napnutý aj svoj krk. Tento jednoduchý cvik sa pritom dokáže odraziť na hodvábnosti vašej pleti a hladkosti vášho dekoltu. 

Mohlo by vás zaujímať: Ak chcete mať štíhlejšie stehná, vyskúšajte tieto cviky: Medzera medzi nimi vám opticky predĺži postavu

Pred spaním pridajte ešte toto 

Starostlivosť o pokožku tváre si v oblasti mimických svalov zaslúži ešte jednu pozornosť. Pleť si pred spánkom odlíčte a krém do nej vmasírujte nie krúživými, ale priečnymi pohybmi. Prsty ťahajte od línie nosa smerom k lícam, nebojte sa aj pritlačiť. Efektivita tejto masáže sa prejaví už po pár dňoch - nielenže pridá na účinnosti vašej večernej starostlivosti o pleť, zlepší sa aj cirkulácia krvi a pleti pomôže zbaviť sa drobných nedokonalostí.

- Najčítanejšie -