Presunúť na hlavný obsah

Životopis, vďaka ktorému získate prácu, kde viete byť jedna z najlepších: Bod číslo 3 je najdôležitejší

Kariéra

Uchádzanie sa o prácu nie je tým najľahšie stráviteľným zážitkom. Chcete predsa uspieť a ohúriť, aby sa na vás tak ľahko nezabudlo. Pomôžte si životopisom, ktorý obsahuje práve tieto dôležité zložky.

Nebojte sa, každá situácia má riešenie a tú s hľadaním práce vám vieme rýchlo a efektívne uľahčiť. Keď zasielate životopis, je to ako keby ste posielali firme kúsok seba. Ten pracovne najatraktívnejší kúsok seba. Obsahuje ten váš všetky dôležité zásady, ktoré by mal, alebo niečo jednoducho prehliadate? Pozrite sa, čo je podľa zamestnávateľa dôležité. 

Prečítajte si tiež: Budúcnosť s kopou ľahko zarobených peňazí a »bez námahy«: Mladšia generácia sa necháva najviac strhnúť

1. Ukážte, v čom ste dobrá

Každý sa túži odprezentovať najlepšie ako vie. Pri písaní kvalitného životopisu je však dôležitejšia kvalita ako kvantita. Vynechajte zdĺhavý popis predchádzajúcich zamestnaní, ak nemajú nič spoločné s pozíciou, na ktorú sa hlásite. Ukážte radšej svoju iniciatívu a nebojte sa uviesť aj kurty či školenia, ktoré súvisia s prácou, ktorú by ste mali vykonávať, hodiny cudzích jazykov, či kontakty na ľudí, ktorí vám vedia dať doporučenie. Publikujte ich jasne a výstižne, iba tak sa v nich zamestnávateľ bude vedieť vyznať. Tie najdôležitejšie môžete podtrhnúť aj zmenou hrúbky písma, v prvom rade sa však zamerajte na výstižnosť.

2. Podporte svojho tímového ducha

Pre zamestnávateľa je nesmierne dôležité, aby vedel odhadnúť vašu povahu už z kúska papiera. Dajte mu preto malú návnadu a ukážte im ako viete pracovať v tíme. Nezabudnite zmieniť všetky ocenenia, ktoré ste dosiahli v rámci práce v kolektíve. Svetová miliónárka a majiteľka firmy Busines Chicks, Emma Isaacs, si na svojich zamestnancoch najviac váži ich zápal pre tímovú hru. Jej rada jednoznačne znie - ukážte, že ste komunikatívna, nemáte problém riešiť problémy kooperatívne a chcete napredovať.

3. Bude nová firma vaším domovom?

Túto otázku si položte hneď, ako sa pozriete na čo i len prvú ponuku práce. Tak čo? Aká je vaša odpoveď? V práci trávime väčšinu nášho času počas týždňa a zamestnanie by malo súvisieť aj s našimi hodnotami. Z vášho životopisu by malo byť jasne cítiť, že poznáte firmu, v ktorej sa hlásite o prácu. Naštudujte si o nej informácie a vlastnosti, ktoré požaduje skúste zakomponovať do vášho životopisu. Spomeňte, ako môžu vaše skúsenosti pomôcť s budovaním poznatkov v novom prostredí a ako dokážu rozširovať obzory. Urobíte tak dojem ešte pred prvým osobným stretnutím. 

Mohlo by vás zaujímať: Žijeme v dobe, v ktorej každý môže byť všetkým? Slová psychológov nám vysvetlia, kam sa to môže uberať

4. Zapojte pri jeho tvorbe fantáziu

Výkonná riaditeľka Yahoo, Marissa Mayer, vidí potenciál novodobých životopisov práve v ich odlišnosti. Aby ste zaujali prehľadnosťou a výstižnosťou, ktorú sme vám spomínali už v prvom bode, skúste využiť grafy, ktoré ozvláštnia vaše vymenovanie skúseností. Túžite po úplne dokonalom životopise? Stavte v jeho farebnosti na jemné odtiene modrej a nezabudnite ani na vašu, pripomíname, reprezentatívnu fotografiu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe