Presunúť na hlavný obsah

Skúste piť tento nápoj a zmenšíte si obvod pásu ešte pred letom: Naštartujte svoj metabolizmus na plné obrátky

Zdravie

Overená kombinácia, ktorá perfektne naštartuje váš metabolizmus. A to práve potrebujete na to, aby ste mohli mať do leta figúru ako lusk. Poteší vás tiež svojimi zdravotnými benefitmi, vyskúšate?

Hovorí sa mu tiež zlatý nápoj a to vďaka koreniu, ktoré je na svete populárne už niekoľko rokov. Je ním kurkuma. Východná ajurvédska medicína je zameraná nielen na samotné telo, ale aj na myseľ, ktorá s ním priamo súvisí. Vďaka tomuto zlatému zázraku dokážete naštartovať metabolizmus a prinútiť sa začať robiť niečo so svojím telom. Pred letom si tak stíhate zmenšiť obvod pásu, ale nepoľavte ani vtedy, odporúčame venovať sa zdravej životospráve dlhodobo, vaše telo vám to vráti.

Prečítajte si: Zdravé raňajky, z ktorých sa priberá najviac: Všímajte si riziká, kvôli ktorým sa rýchlo menia na kalorickú bombu

Kurkumový nápoj so zázvorom a citrónom

Najdôležitejšou látkou je kurkumín. Má silné protizápalové vlastnosti a aj vďaka tomu sa používa ako liek pri desiatkach ochorení. Veľkou výhodou je zlepšenie trávenia a s ním súvisiace aj naštartovanie metabolizmu. 

Ako si pripravíte tento nápoj?

Tento na prípravu nenáročný nápoj môžete piť každé ráno nalačno a uvidíte, ako krásne prečistí telo. Dôležité je mať po ruke čerstvé suroviny, budete naň potrebovať:

  • 1 lyžička čerstvého kurkumového koreňa alebo ¼ ČL kurkumového prášku (odporúča sa použiť kurkumový koreň, ale pokojne ho môžete nahradiť aj 100% organickým práškom)
  • 1 ČL nastrúhaného čerstvého zázvoru
  • ¼ ČL čierneho korenia
  • Med na dochutenie
  • ½ citróna na citrónovú šťavu

Dajte variť vodu tak, aby mierne vrela. Následne do nej vložte kurkumu, nastrúhaný zázvor a nechajte variť na miernom ohni ešte zhruba 8-10 minút. Potom preceďte a môžete pridať štipku čierneho korenia, med a citrón na dochutenie pre výraznejšiu a príjemnejšiu chuť. 

Nepremeškajte: Veľká jarná očista hrubého čreva: Vzorový detox jedálniček, ktorý vás postupne zbaví toxínov a odľahčí

Okrem toho, že tento nápoj naštartuje metabolizmus, má antibakteriálne a protizápalové účinky. Upokojuje telo, trávenie, nervy, ale aj myseľ. Odborníci tvrdia tiež to, že pomáha k zlepšeniu funkcii mozgu a premýšľania. Keďže prirodzene znižuje hladinu cukru v krvi, spôsobuje pocit sýtosti a znižuje tiež dopyt po jedle. Pomáha tiež telu zbaviť sa tuku hneď po skonzumovaní. Navyše, pravidelným pitím si tiež zlepšujete imunitu a odolnosť voči chorobám.

Nápoj nie je vhodný počas tehotenstva, keďže niektoré zo surovín ako zázvor či kurkuma nemusia organizmu v tomto období prospievať. 

Skúšali ste už niekedy kurkumovo-zázvorový nápoj s citrónom?

spolu hlasovalo 314 ľudí

Áno
59
Nie
220

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus