Presunúť na hlavný obsah

Destinácia, ktorá je hitom roka 2019: Soňa Skoncová si na nej zamilovala ľudí, Alena Pallová svojím stylingom splynula

Slovenské celebrity

Maroko je úžasná krajina plná farieb, chutí a vôní. Dobrodružstvo čaká doslova na každom rohu. Ak aj vy chcete príjemne zablúdiť v spleti stredovekých uličiek či navštíviť bájnu Saharu, Maroko vás už čaká. Táto krajina sa stáva medzi turistami čoraz žiadanejšou, výnimkou nie sú ani naše rozcestované Slovenky.

Maroko je spojením arabského a afrického sveta, ktoré ponúka tie najkrajšie scenérie. Nazvodry predsudkom je Maroko magické miesto s neopakovateľnou atmosférou, ktorá je priam ako vystrihnutá z rozprávky. Krajina je pôvodne spleťou roztomilých dedín plných milých (turizmom ešte nie tak poznačených) ľudí, ktorí vás radi ponúknu skvelým mätovým čajom, ktorý v Maroku jednoducho musíte ochutnať! 

Hlavným dovolenkovým lákadlom nie je len bohatá marocká kultúra, ale aj krásne piesočné pláže na brehu Stredozemného mora, ktoré sú dnes už plne prispôsobené potrebám turistov. Obľúbenou aktivitou turistov sú typické trhy - súky. Pri potulkách po nich si môžete relatívne lacno zadovážiť predmety každodenného života, stolové dekorácie, koberce či tradičné látky a výrobky z kože. Pri poznávaní miestneho života by ste mali, ak budete mať tú možnosť, navštíviť i tradičné kúpele - hamam, ktoré sú neoodeliteľnou súčasťou bežného marockého života. Rozhodne by ste tiež nemali vynechať bájnu Casablancu, v ktorej sa na jednom mieste prelína história a moderná architektúra. 

Neprehliadnite: Saténové midi sukne: Móda sa opakuje a z bielizňových šiat sa stala sukňa, ktorú môžete ľahko kombinovať

Soňa Skoncová

Za cieľ jednej zo svojich ciest si čerstvo zasnúbená moderátorka Soňa Skoncová vybrala Marakéš. Prvotné dojmy z mesta nahradili príjemné skúsenosti s ľudmi, ktorých si zamilovala. Pri návšteve tejto krajiny u nej najväčší dojem zanechali práve miestne trhy. 

Alena Pallová

Lekárka a podnikateľka Alena Pallová miluje cestovanie. Tentokrát sa so svojou mamou a synom vybrata do exotického Marakéša, kde trávila aj uplynulé veľkonočné sviatky. Viac ako cestovanie už miluje len módu, čo je na jej outfitoch dokonale vidieť. Tie z dovolenky v Maroku nie sú výnimkou.

Prečítajte si tiež: Pite citrónovú vodu každé ráno nalačno: Naštartuje metabolizmus a zbaví vás nafukovania brucha

Ivana Petrušová

Marakéš patrí k najfotogenickejším miestam sveta, preto nie je prekvapením, že sa tam vybrala aj známa slovenská blogerka, ktorú poznáte pod menom Sweetladylollipop. Blogerku krásna fotografia živí, jej výber dovolenkovej destinácie rozhodne nebol náhodný. 

Natália Selveková

Riaditeľka estetickej kliniky Natália Selveková navštívila Maroko už pred nejakým časom. Natália prorokuje a sleduje trendy, preto jej toto miesto učarovalo už pred časom. Nevynechala ani výlet do piesočnatých dún Sahary.  

Lucia Wirthová

Maroko navštívila i moderátorka Lucia Wirthová. Lucia je štýlová žena, ktorá sa v móde vyzná. V Marakéši si teda nemohla nechať ujsť ani slávne múzeum ešte slávnejšieho módneho návrhára Yves Saint Laurenta, ktorý tam istý čas žil a hľadal inšpiráciu.

- Najčítanejšie -