Presunúť na hlavný obsah

Mýty o chudnutí, kvôli ktorým sa vám nedarí zhodiť prebytočne kilá: Tieto tri sú najčastejšie z nich

Chudnutie a diéty

Ak aj vy bojujete nesutále s váhou a nedarí sa vám zhodiť to, čo potrebujete, máme pre vás riešenie. Pozrite sa spolu s nami, akých najčastejších omylov a chýb sa pri znižovaní hmotnosti dopúšťame.

Pokiaľ bojujete s nadbytočnými kilami, určite aj vy máte za sebou niekoľko neúspešných diét, nejaké tie detoxy, či ”zaručene fungujúce” hladovky. Pokiaľ teda stále nevidíte požadovaný efekt, možno je chyba niekde inde. Viete akých najčastejších chýb sa dopúšťame pri chudnutí? Pozrite sa, ktoré mýty nám bránia dopracovať sa k telu snov.

Neprehliadnite: Skúste tieto dve zmeny a váš obvod pása sa zmení na nepoznanie: Prečo ženy majú väčšiu chuť na sladké než muži?

1. Keď chcem schudnúť, musím úplne vylúčiť cukry z jedálnička

Áno, chudnutie je malá veda. Taká biologická. Ak máte v pamäti ešte učivo zo siedmeho ročníka základnej školy, viete, že cukor naše telo potrebuje. Rovnako ako napríklad tuky a bielkoviny, aj cukry majú svoju dôležitú úlohu v organizme. Samozrejme treba si pri ich príjme dávať pozor, no nič nemožno riešiť radikálne. Dosiahli by ste totiž presne opačný efekt. Aj pri chudnutí, telo potrebuje energiu. Voľte však cukry s nižším glykemickým indexom. Na energiu sa premieňajú pomalšie, čiže vás zasýtia na dlhší čas. 

2. Pokiaľ budem jesť len zeleninu a ovocie, rozhodne zhodím a udržím si váhu

Veľa žien si myslí, že ak svoju stravu obmedzia na ovocie a zeleninu, budú mať krásnu a štíhlu postavu. No jedálničke má byť pestrý a rozmanitý aj počas diéty. Na to netreba zabúdať. Pri chudnutí by ste mali dbať na pravidelnosť, pestrosť, veľkosť porcie a ešte pitný režim, či pohyb. Platí, že ovocie by ste mali jesť prevažne v dopoludňajších hodinách. Čo sa týka obeda, zahrňte do neho zeleninu a napríklada ryby.  Pokojne si doprajte aj sacharidy, v podobe celozrnných cestovín. Avšak len v čase obeda. No zjedzte len toľko, aby ste neboli hladní. Keď máte pocit, že ešte by ste niečo zvládli zjesť, práve vtedy treba prestať. Telu trvá až 20 minút, kým sa do mozgu dostane signál, že už sme najedení. 

Neprehliadnite: Objavte nápoj, ktorý vás zbaví ranného nafukovania brucha: Takto sa zobudíte o kilo ľahšia

3. Z tukov sa priberá, treba ich jesť v minimálnom množstve

Toto je takisto mýtus, ktorému verí nejedna z nás. Tuky však nie sú zlé a už vôbec nie sú pre naše telo neprospešné. K svojmu normálnemu fungovaniu ich nevyhnutne potrebujeme. Dôležité však je, že by nemali tvoriť viac ako 30% energie, ktorú denne prijmeme. Zásadný problém nastáva, ak jeme nadmerné množstvo živočíšnych tukov. Doprajte si ich najmä vo forme orechov, semiačok, vajec, omega 3 - mastných kyselín. Zdravé tuky sú pre telo veľmi dôležité. Navyše nezabúdajte, že v tukoch sa rozpúšťa až polovica vitamínov, ktoré prijímame aj v iných formách.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe