Presunúť na hlavný obsah

Ženy sú najšťastnejšie po boku mužov s touto črtou: Vyhýbajú sa tak najväčším neverníkom

Partnerské vzťahy

Vekom sa naše nároky menia a nie všetko je len o vzhľade. Najšťastnejšie ženy sú práve vtedy, keď ich partner nepatrí práve medzi najatraktívnejších, chcete vedieť, prečo?

Krásny urastený chlap so statusom gentlemana, akých poznáme z filmov je v realite nájsť trošku iná káva. Kým v mladosti o takomto princovi snívame, vekom si okrem vzhľadu začneme všímať aj iné atribúty.

Čítajte: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

Žena tajne sníva o alfa samcovi, realitu však unesie máloktorá

Príťažlivosť a charizma sú samozrejme pri výbere partnera dôležité, nikto netvrdí, že by ste mali od tohto kritéria upustiť. Čo sa však stane, keď pekná žena natrafí na pekného muža? Až tak pekného, že je o neho väčší záujem ako o ňu?

Ak si je muž istý svojou charizmou a vidí, že ženy okolo neho idú do kolien, aj keď sa on sám o nič nesnaží, skôr či neskôr sa mu to začne páčiť. Nechajú sa uniesť pocitom, ktorý v nich záujem žien vyvoláva a hranica toho, že sa budú držať na uzde sa čoraz viac vzďaľuje. S tým idú ruka v ruke žiarlivé scény zo strany partnerky (niekedy aj zo strany potenciálnych záujemkýň). Nehovoriac o mužoch, ktorí patria medzi typických narcisov. Tí sú pre vzťah so ženou doslova časovanou bombou a skôr či neskôr uprednostnia svoje záujmy a potreby, a to bez akýchkoľvek výčitiek.

S vysokou atraktivitou muža súvisí tiež to, že žena automaticky pri ňom stráca sebavedomie a začne riešiť oveľa viac svoj vzhľad. Cíti sa stále menejcenne, rozoberá každý detail na svojej postave, na svojej pleti a dlhodobá frustrácia sa nakoniec zapríčiní o to, že nastane rozpad vzťahu.

Menej atraktívny muž ako žena 

V mnohých vzťahoch to preto viac klape vtedy, keď je práve žena tou atraktívnejšou polovičkou. Neznamená to však, že muž sa o seba nemá starať a že si ženy hľadajú mužov vymykajúc sa priemeru. To nie. Ide len o to, že zo svojich extrémne vysokých nárokov upúšťajú v prospech pokojnejšieho a šťastnejšieho života. Nastáva to väčšinou vtedy, keď žena hľadá otca svojich budúcich potomkov (mimochodom v rovnakom prípade aj muži upúšťajú od svojich predstáv o sexi kočkách).

Neprehliadnite: Na tomto mieste viedol môj muž tajne paralelný život: Prezradila ho jedna osudová smska z nepozornosti

Muži, ktorí sú na pohľad menej charizmatickí a príťažlivý ako ich partnerka, sú často vedení k väčším výkonom. Vo vzťahu sa viac snažia, romantické gestá im nie sú cudzie a oveľa viac sa snažia ženu uspokojiť po všetkých stránkach. A práve to je pre mnohé ženy rozhodujúce. Každá sa chce cítiť, že je pre muža dôležitá a že on sám ju chce robiť šťastnou. I keď toto je tak trocha dvojsečná zbraň, nakoľko každá žena by mala na sebe pracovať natoľko, aby bola šťastná aj sama sebou. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus