Presunúť na hlavný obsah

Najnovší zázračný nápoj v jedálničku Kim Kardashian: Recept od starej mamy používa nielen pre krásu a líniu

Zahraničné celebrity

Aj celebrita akou je Kim Kardashian dá na osvedčené rady starých mám, konkrétne tej svojej. Jej tipom je šťava z tohto druhu zeleniny, ktorá je vraj skvelá pre tvorbu kolagénu. No Kim ňou bojuje aj proti svojmu ochoreniu.

Zelerová šťava tipom od starej mamy 

Ako sa Kim Kardashian nedávno vyjadrila pre magazín Hello ohľadom svojho zdravého stravovania, dostala skvelý tip od svojej starej mamy na knihu, v ktorej našla recept na zelerovú šťavu. Pozitívne účinky zeleru však poznali aj mnohé naše staré mamy a teda neznámou potravinou pre nás rozhodne nie je. Pre svoje bohatstvo vitamínov skupiny B, A, K, E a C, minerálov ako jód, draslík, zinok, vápnik a ďalších látok je pre telo skutočným elixírom mladosti, krásy, ale aj zdravia. 

Čím viac kolagénu, tým lepšie 

Kim predovšetkým oceňuje jeho zdravotné benefity na pokožku tela, pretože práve táto koreňová zelenina podporuje tvorbu kolagénu. Čím viac kolagénu, tým krajšia, napnutejšia a mladšie vyzerajúca pokožka. 

Mohlo by vás zaujímať: Viete, komu patria tieto štíhle boky? Vyzerá to, že naozaj chudne a nie je to len optický klam v podobe retuše

Chráni naše črevá aj žalúdok

Zeler je aj veľkým pomocníkom, keď príde reč na črevnú mikroflóru. Chráni naše črevá aj žalúdok, dopomáha k lepšiemu tráveniu a tým štartuje aj metabolizmus. Vďaka tomu môžete zelerovú šťavu smelo zaradiť do jedálnička, pretože vám pomáha aj spaľovať tuky a prispieva k chudnutiu. Zeler totiž obsahuje na 100g len 19 kalórií. Najlepšie je dopriať si výdatný pohár tejto šťavy hneď ráno po prebudení, čo robí aj Kim. 

Čítajte tiež: Zdá sa, že raeality hviezda Kim Kardashian túži po veľkej rodine: Štvrté dieťa by im mala vynosiť táto žena 

Kim ňou bojuje aj proti tejto chorobe

Kim však stavila na pravidelné pitie zelerovej šťavy aj kvôli svojmu zdravotnému problému. Už v minulosti verejne priznala, že má problémy so svojou kožou. Kim totiž trpí miernou formou psoriázy, ktorá sa prejavuje aj šupinatými a začervenanými plochami po tele. Kim teda dúfa, že práve týmto nápojom by sa mohla zbaviť svojho estetického problému.  

Neprehiadnite: Dokonalé vlasy poda vzoru Kardashianiek: Tieto zásady si osvojte aj vy a tešte sa bezchybnej krive plnej lesku 

Ako je najlepšie ju piť? 

Zelerová šťava najlepšie chutí s mandarinkami, broskyňami, banánom a citrónom. V tejto kombinácii pridáte len trocha vody a pomixujete. Čo poviete, dáte sa aj vy inšpirovať a obohatíte svoj jedálniček o zelerovú šťavu ako to urobila aj celebrita Kim Kardashian? 

- Najčítanejšie -