Presunúť na hlavný obsah

Prísna strava modelky Rosie Huntigton-Whiteley: Po tomto sa cíti najviac štíhla, sleduje si príjem soli a cukru

Zahraničné celebrity

O Rosie Huntington-Whiteley nikto nepochybuje, že je to supermodelka, ktorá si ide tvrdo za svojím a je skutočná profesionálka. V súkromnom živote je na seba veľmi prísna čo sa týka stravovania. Svojmu telu veru odopiera mnohé, ale na druhej strane si chce veci v živote aj vychutnať.

Hoci je to ťažké, stojí to za to

Rosie Huntington-Whiteley je jedna z tých modeliek, ktoré skutočne neprehliadnete, ani keby ste chceli. Modelka Victoria´s Secret vie ako sa presadiť v módnom priemysle, aby ju obsadzovali do módnych kampaní prestížnych módnych domov. No všetko niečo stojí, preto je Rosie veľmi prísna na to, čím svoje telo kŕmi. Spolieha sa na veľmi prísny stravovací program, ktorý by sme mnohé zamietli. Ako však Rosie cituje magazín Gamour, hoci je to veľmi ťažké, stojí to za to. 

Mohlo by vás zaujímať: Tréningový plán podľa Mathilde Goehler: Na toto nedá štýlová mamička v starostlivosti o svoje telo dopustiť

Bez mliečnych výrobkov, cukru, alkoholu aj lepku

Prísna diéta tejto krásnej modelky má aj svoj pôvod. Nevymyslela si ju sama Rosie, ale nasleduje diétny plán celebritného naturopatického lekára Nigmu Taliba. Jeho diétne stravovanie spočíva v odstránení mliečnych výrobkov, lepku, cukru aj alkoholu z jedálnička. Rosie však popisuje túto diétu ako transformatívnu a vidí skutočne viditeľné výsledky: “Cítim to na svojej koži, v mojom tele, cítim sa zrazu taká štíhla, silná a plná energie.” 

Čítajte tiež: Plus size modelka Ashley Graham nemá veľkosť XS a na svoje krivky je hrdá: Toto je dôvod, pre ktorý predsa len cvičí

Sleduje si aj príjem soli a cukru

Prvá vec, ktorú Rosie urobí ráno po prebudení je, že vypije liter vody. Čo sa týka raňajok, tie sú pre ňu naozaj dôležité. Pre ďalší magazín, Harper´s Bazaar zasa priznala: “Ráno potrebujem správne jedlo, takže si zvyčajne robím varené alebo miešané vajcia so špenátom a zelenou šťavou.” Keď je čas obedu, je zase Rosie fanúšikom kuracieho šalátu alebo rýb. No pozor, aj v tomto zdravom jedle si ešte ráta množstvo sacharidov a ak je pred nejakou dôležitou módnou prehliadkou, napríklad prehliadkou Victoria´s Secret, sleduje si dokonca aj príjem soli. 

Neprehliadnite: 7 zásad, na ktoré vo svojom jedálničku nedá Amal Clooney dopustiť: Trojku by ste si rozhodne mali osvojiť aj vy

Na druhej strane si chce veci v živote aj vychutnať

Na druhej stane Rosie priznáva, že hoci má tento diétny plán skutočne zázračné účinky na jej telo zvonka aj zvnútra, chýba jej vela vecí, ktoré predtým s chuťou jedla: “Chýba mi pohár vína, syrové taniere aj moje croissanty,” priznáva ďalej pre spomínaný magazín. Ako tiež dodáva, doma je ľahšie dodržiavať túto diétu a je v rovnováhe. Keď si však potom vyjde najesť sa von, musí robiť múdre rozhodnutia, čo sa týka výberu jedla: "Ale ak si plánujem dať nejaké francúzske hranolky alebo ak sa budem chcieť podeliť s niekým o puding alebo dezert, chcete si tieto veci v živote vychutnať.”

- Najčítanejšie -