Presunúť na hlavný obsah

Leto 2019 vám zmení život: Kde stretávať mužov a ako si užiť čas, keď sú ostatné kamošky zadané?

Partnerské vzťahy

Pre niekoho najkrajšia časť roka, pre niekoho otravné obdobie, kedy vám zamilované páry v parkoch pripomínajú váš posledný vzťah. Ak ste cez túto sezónu single, máme pre vás dobrú správu – leto 2019 vám zmení život!

Nové kamarátky

„Mohli by sme ísť tento rok spolu na Ibizu...“ „Pôjdeme spolu na víkend do Barcelony?“ „Našla som super lacné letenky do Florencie, musíš sa pridať...“ Ak väčšinou patrí tento hlas vám a svoje nápady už tisíckrát neúspešne adresujete svojim zadaným kamarátkam, je načase urobiť zmenu. Zadané kamošky a čerstvé maminy sa len ťažko odtrhnú od svojich lások, často majú už iné plány a bohužiaľ len jeden rozpočet. To však neznamená, že vy by ste mali ostať trčať doma. 

Prečítajte si: Na radu manželovej sekretárky sme išli do tohto rezortu na dovolenku: Jedna zo žien si dala dolu vrchný diel a potom...

Možností je hneď niekoľko, medzi jednu z nich patrí jednoducho rozšíriť svoj okruh známych. Vaša skupinka kamarátok sa možno uhniezdenie a namiesto dovoleniek vyberá novú sedačku do obývačky. Ak však vytiahnete päty zo svojej sociálnej bubliny, zistíte, že hneď pri vedľajšom stole sedí kopec nových nezadaných bff. S najväčšou pravdepodobnosťou budú mať o pár rokov menej, chodia do iných podnikov. Ukážu vám vaše mesto z úplne inej perspektívy, objavíte podniky, kde ste nikdy neboli a spoznáte ľudí, ku ktorým by ste sa inak nedostali. 

Ako na to? Prejdite si svoj Facebook. Máte vo svojich priateľov známe, s ktorými ste sa párkrát stretli, ale nikdy ste na seba naozaj nemali čas? Ozvite sa im. Ste aktívna na Instagrame? Kopec mojich nových kamarátstiev vzniklo práve cez túto sociálnu sieť. Začne sa to spoločnou estetikou a skončí minimálne kávou a príjemným rozhovorom. 

Nové zážitky

Sú veci, ktoré by ste rady robili, ale nikto z vašich známych sa nechce pridať. Skvelé! Pobaľte si externú nabíjačku, stiahnite si do čítačky dobré knihy a rezervujte si letenku. Je jedno, či pôjdete do exotiky alebo na jogový pobyt do Trenčianskych Teplíc. Ak po niečom túžite, bežte tam jednoducho samy. Už dávno nie sme vo veku, aby by sme museli chodiť iba tam, kam idú naše kamarátky. Pevne verím, že dokonca ísť na párty ostrov Ibiza alebo na hudobný festival sama je vlastne ten najlepší spôsob, ako nájsť nových známych. V zahraničí sú takisto populárne pobyty v kláštoroch, kde sa aspoň 3 dni s nikým nerozprávate a učíte sa byť sama so sebou a svojimi myšlienkami, čo môže byť niekedy tá najnáročnejšia výzva. Neláka vás predstava mlčania? Bežte na zahraničný jazykový pobyt – na ten chodia všetci dospelí zaručene sami. Je to win-win na všetky strany: budete cestovať, zdokonalíte sa v jazyku, v ktorom chcete, to vám otvorí nielen nové možnosti v živote, ale zaručene spoznáte veľa zaujímavých ľudí. 

Neprehliadnite: Náhodný sex nemusí zostať bez následkov: Pre mňa to znamenalo zmenu na celý život a nie, nezostala som tehotná

Nový vzťah

Najlepšie načasovanie na stretnutie nového partnera je vtedy, keď ste single a šťastná. Nie je to ironické? Človek si praje väčšinou s niekým byť práve vtedy, keď mu je smutno, a tak asi vznikajú všetky tie nevydarené známosti na jednu noc. Keď mu je však konečne dobre a nikoho nepotrebuje, známosti na jednu noc sa zázrakom menia na kvetiny do práce, pozvania na večere a neustály texting. Ak máte chuť stretnúť toto leto svojho nového priateľa, v prvom rade si ujasnite, koho chcete. Čím lepšie budete vedieť, aké kvality u toho druhého hľadáte, tým ľahšie sa vám bude rozoznávať, či má ten alebo onen dotyčný vôbec význam. Univerzálna rada, kde a ako stretnúť vášho budúceho priateľa, neexistuje. Existuje však zaručená rada, ako ho okúzliť. Byť osobou, ktorá má kopec kamarátov, cestuje na zaujímavé miesta a má množstvá príbehov na rozprávanie. 

- Najčítanejšie -