Presunúť na hlavný obsah

Súboj dovolenkových hitov Mykonos vs. Santorini: Známe Slovenky vás povodia krásami Grécka

Slovenské celebrity

Obe miesta sa pýšia malebnými výhľadmi a bielo-modrou scenériou. Obe sú lákadlom pre dovolenkárov zo všetkých kútov sveta. Ktoré z týchto miest by ste si vybrali vy?

MYKONOS

Grécky ostrov Mykonos je doslova cestovateľskou chuťovkou, ktorá v sebe spája romatiku francúzskeho Saint Tropez, živelnosť španielskej Ibizy a atmosféru talianskych Benátok. Hlavným lákadlom sú predovšetkým krásne pláže, ktoré ocenia tak dovolenkári užívajúci si pokoj na pláži, ako aj dovolenkári, ktorí sa radi venujú vodným športom. Ostrov má rozhodne, čo ponúknuť. Vyhľadávajú ho rodiny s deťmi i milovníci nočného života. 

Neprehliadnite: Nezaháľajú ani v lete: Aj vďaka týmto vodným športom si udržiavajú fit Slovenky svoje postavy

Karolína Chomisteková

Nevyzná sa len v módnych trendoch, ale aj v trendoch cestovateľských. Reč je o riaditeľke súťaže krásy Karolíne Chmistekovej, ktorá sa rozhodla vychutnať pôžitok zo slnka, vody a pláží na Mykonose, ktorý patrí v súčasnosti medzi jeden z najviac trendy ostrovov. Niet sa čo čudovať.

Andrea Verešová

Krásy ostrova Mykonos svojou krásou ešte ozvláštnila modelka Andrea Verešová. Typicky známe výhľady na úzke kľukaté uličky medzi bielymi domčekmi lemovanými modrými okennými rámami a dverami jej boli doslova okúzľujúcou kulisou. 

Katarína Knechtová

Prechádzku uličkami gréckeho ostrova si pri svojej návšteve nemohla nechať ujsť ani obľúbená speváčka Katarína Knechtová. Tú kroky zaviedli aj do pobrežnej časti mesta zvanej “Malé Benátky”, ktoré (ako podľa názvu správne tušíte) pripomína architektúrou talianske mesto. Veríme tiež, že si speváčka nenechala ujsť sledovanie západu slnka, ktoré je z tohto miesta údajne tým najkrajším. 

Prečo Mykonos?

  • vyhľadávané pláže a nočný život
  • ideálny na rozlúčky so slobodou
  • veľmi vhodný tiež pre rodinu - atrakcie zamerané na deti
  • sezóna: jún - september

SANTORINI

Jedno z najromantickejších miest na svete je rozhodne Santorini. Súostrovie plné kaskádovitých bielych domov s okrúhlymi modrými kupolami, ktoré sa vypínajú nad priezračným azúrovým morom je z fotiek notoricky známe. Čo ste však možno o Santorini nevedeli je to, že sa považuje za domov bájnej Atlantídy či to, že na ostrove nájdete biele, červené či čierne pláže. 

Prečítajte si tiež: Festivalová móda z Pohody: Ivana Gáborík vsadila na neón, Soňa Skoncová a jej sexi krivky v zvieracom vzore

Barbora Franeková

Úsmev na perách bývalej miss Barbory Franekovej hovorí za všetko. Malebný výhľad na otvorený priestor mora, ktorý má za sebou pôsobí priam terapeuticky. V šatách, v ktorých sa Barbora rozhodla preskúmať krásy Santorini doslova zapadla do romantickej scenérie ostrova.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Franekova (@barborafranekova),

Dominika Navara Cibulková

Tenistka Dominika Navara Cibulková miluje cestovania a cieľom jednej z jej poslednych ciest bolo i Santorini, kroré nenavštívila po prvykrát. Prečo si tento ostrov zamilovala je nám úplné jasné. Tentokrát si pohľad naň užila aj z inej perspektívy - z lode. A musíte uznať, že pekelne dobre nevyzerá len ostrov, ale aj Dominika. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Natália Selveková

Ostrov pred časom navštívila aj riaditeľka estetickej kliniky Natália Selveková. Aj bez ďalších indícií sa dá Santorini z jej záberu jednoducho indentifikovať. Povesť jedného z najromantickejších miest si Santorini nepochybne drží aj vďaka nádherným západom slnka, ktorý si nenechala ujsť ani Natália.

Prečo Santorini?

  • vyhľadávané scenérie, výhľady a prechádzky
  • ideálne na romantickú svadobnú cestu
  • veľa zájazdov,  jednodňových výletov a sprievodných aktivít
  • sezóna: apríl - skorý november

Mykonos vs. Santorini - ktoré miesto si vyberiete vy?

spolu hlasovalo 148 ľudí

Mykonos
63

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe