Presunúť na hlavný obsah

Partner bol posadnutý tým, že som mu neverná: Náš vzťah krachol na hlúpom vtipe, ktorý dnes ľutujem

Partnerské vzťahy

To, čo bolo pôvodne myslené ako hlúpy žart pri víne sa stalo začiatkom nášho konca. Partnerova posadnutosť mojou údajnou neverou nás stála vzťah. Na toto si dávajte pozor!

„Ani v tom najbizarnejšom sne by mi nenapadlo, že vám budem takto popisovať dôvod, prečo skončil môj vzťah. Pamätáte si scénu z filmu Počiatok s Leonardom DiCapriom, kde hovorili o “zasiatí myšlienky”? Bez toho, aby som si to vôbec uvedomila, podarilo sa mi to u môjho bývalého priateľa,” začína svoje rozprávanie Klaudia, ktorá si už dnes na svoju prostorekosť dáva pozor.

Neprehliadnite: Rozchod miesto svadby: Môj partner ma z istého dôvodu vymenil za ženu, ktorú som po jeho boku čakala najmenej

Semiačko pochybnosti

„S Radom sme spolu chodili niekoľko mesiacov. Musím povedať, že vždy bol dosť teritoriálny, ale to bola vlastne jedna z vecí, ktorá sa mi na ňom páčila. Zdalo sa mi to také sexi, že si ma môj partner tak stráži. Samozrejme, na druhú stranu - všetkého veľa škodí! V niektorých momentoch nášho vzťahu som mu to musela ostro pripomínať, lebo to, čo mi pôvodne imponovalo sa začalo preklápať do niečoho, čo mi začalo prekážať.” Klaudia a Rado patrili k spoločenským párom, ktoré mali okolo seba radi rušno, a tak často vyrážali do mesta s priateľmi. A práve počas jedného z takýchto večerov sa odohral moment, od ktorého sa začali odvíjať okolnosti smerujúce ku koncu jej vzťahu s Radom. „Sedeli sme vo väčšej skupinke kamarátov a len tak vykecávali. A popíjali. Mala som už v sebe nejakú tú “dvojku” vína, keď prišla debata o nevere a veciach s ňou spojených. Na margo tejto témy som hlúpo zavtipkovala, že pri mojej sofistikovanosti by na to Rado ani neprišiel. A bolo! Dostala som sa mu do hlavy.”

Prečítajte si tiež: Dieťa všetko zmenilo: Martin spoznal odvrátenú tvár svojej manželky až po narodení dcérky

Toxická žiarlivosť

Klaudia sa s Radom pohádali ešte spomínaný večer. Prvýkrát. Odvtedy sa hádali takmer stále. Napriek tomu, že sa priateľovi snažila Klaudia opakovane vysvetliť, že to bol len vtip a ona mu nikdy nebola neverná, neveril jej. Klaudia pokračuje: „Situácia sa stala neznesiteľná. Už som to nemohla viac nazvať teritoriálnosťou, ale jednoducho chorobnou žiarlivosťou. Večné scény a výsluchy  ma vyčerpávali. A hlavne ja som mu ani neverná nebola! Stále naliehal, aby som mu  povedala pravdu, ale so skutočnou pravdou spokojný nebol a šlo to odznova. Z nášho pohodového vzťahu sa stala jedna nezmyselná slučka tých istých nikam nesmerujúcich otázok a odpovedí. Až som si jedného dňa povedala, dosť! Bez ohľadu na to, že som ho ľúbila, takto sa žiť nedalo! A hlavne po dlhšom premýšľaní som si uvedomila, že ak ho takto z miery dokázala vyviesť jedna hlúpa poznámka, problém bol zrejme zakorenený niekde hlbšie. A bez dôvery vzťah zmysel nemá!”

Zotrvávali by ste vo vzťahu so žiarlivým partnerom?

spolu hlasovalo 480 ľudí

Áno
47
Nie
433

- Najčítanejšie -