Presunúť na hlavný obsah

Internetová zoznamka nás s partnerom nespojila, ale rozdelila: Experiment sa vymkol z rúk, neurobte rovnakú chybu

Partnerské vzťahy

Mirka a Rasťo žili v partnerskom stereotype, ktorý postihuje mnohé vzťahy. Rasťo navrhol experiment, ktorý mal ich vzťahu pomôcť, dopadol však inak, ako si to naplánoval.

Mirka a Rasťo sa dali dokopy ešte na strednej škole. Mirka bola jednou z najkrajších v triede a Rasťo bol na seba hrdý, keď sa mu ju podarilo získať. Po strednej škole nasledovala vysoká škola, ktorú taktiež absolvovali spoločne. Už v tom čase spolu bývali a zásnuby, ktoré prišli po jej skončení boli logickým vyústením ich vzťahu. Mladý pár pohltila práca a skôr než si to stihli uvedomiť, boli spolu dlhých 15 rokov. 

Neprehliadnite: Nestratila som len 20kg, ale aj priateľa: Neverili by ste, čo mu na mojom tele vadilo najviac

Pokus o zmenu

Vo vzťahu sa nehádali, nemali vážny problém, len si časom skrátka uvedomili, že viac než partnermi sú spolubývajúcimi. Zo vztahu sa vytratila partnerská intimita, romantika a prežívali ho zo dňa na deň. Keď na Rasťa začala Mirka apelovať, aby sa pokúsili o reštart ich vzťahu, iskru sa im nepodarilo obnoviť ani na naplánovanom rande, na ktorom sa opäť dostali do rovnakého bodu. „Rasťo jedného dňa prišiel s návrhom, o ktorom bol presvedčený, že nám pomôže. Navrhol, aby sme obaja vyskúšali internetovú zoznamku. Vraj ma stále miluje, no má pocit, že sme sa za tie roky jeden druhého presýtili natoľko, že sme spohodlneli. Z nedostatku záujmu o seba samého sme prestali byť zaujímaví aj jeden pre druhého,“ spomína Mirka.  

Napriek tomu, že Mirku návrh jej partnera zaskočil, ticho prikývla. Napokon, mala na výber?! O opodstatnenosti svojho návrhu bol Rasťo presvedčený natoľko, že by to urobil s ňou či bez nej. Mirka pokračuje: „Nainštalovali sme si aplikáciu a čakala som, čo sa bude diať. Zo začiatku sa mi do toho nechcelo, ale keď som videla ako sa Rasťo čoraz častejšie vytráca na večerné stretnutia vyobliekaný a vyvoňaný, nakopla som sa aj ja a prijala prvé pozvanie. A potom ďalšie a ďalšie. V niečom mal Rasťo pravdu, naozaj som sa začala cítiť lepšie, sebavedomejšie. Za toto krátke obdobie som dostala totiž také množstvo komplimentov, ktoré som od neho nepočula za celých 15 rokov!”

Prečítajte si tiež: Roky mi trvalo, kým som pochopila, že ma môj partner len vyciciava: Neurobte rovnakú chybu

Nevydarený experiment

O Mirku prejavilo záujem viac mužov než sama čakala, než dokonca čakal aj sám Rasťo. Keď začala tráviť menej a menej času doma, viac než jeho záujmy ho začalo zaujímať to, kam a hlavne s kým chodí. Rasťovi totiž skúsenosť z aplikácie tiež pomohla otvoriť oči, no inak ako Mirke. „Rasťo si ma raz posadil a chcel sa porozprávať. Povedal, že stretnutia so ženami z aplikácie mu otvorili oči a uvedomil si, čo má doma. Chcel náš malý experiment definitívne ukončiť a pokračovať v našom vzťahu tak, ako doteraz. No pre mňa už bolo neskoro. V tom čase som sa totiž stretávala už len s jedným mužom zo spomínanej aplikácie. A do toho som sa zaľúbila. Keď som mu na prvom stretnutí povedala o mojej situácii s Rasťom, čudoval sa, ako mi mohol niečo také navrhnúť a aký musel byť zaslepený, keď nevidel, čo vo mne má. S Rasťom sme sa napokon rozišli. Bolo mi ho síce ľúto, no bohužial bol ďalší ukážkový príklad toho, že čo sme mali zistíme až vtedy, keď o to prídeme.” 

- Najčítanejšie -