Presunúť na hlavný obsah

Kľúčové pravidlá pri skladaní stylingu, ktoré nás naučili módne ikony: Vždy myslite na tieto 4 veci

Móda

Zostaviť si šatník na základe rád známych módnych osobností sa vám môže vyplatiť. Pretože nikdy nebudete mať pocit, že neviete, čo na seba.

Nejde o kvantitu, ale o kvalitu, ktorá sa vám pri dodržiavaní týchto pravidiel vyplatí. Na čo by ste sa mali teda zamerať najviac?

Neexistuje neskombinovateľné

Nekombinujte čiernu so žltou či s hnedou, nikdy nie pásiky s bodkami či kvetmi... Kolľkokrát ste už počuli, že tieto veci nejdú dokopy? No ale predstavte si, idú. A vyzerajú spolu naozaj veľmi dobre. Napríklad taká Olivia Palermo sa nebojí kombinovať pásiky aj kvetové či výrazné farebné vzory dokopy. Jednoducho posúva hranice ďalej a tie by ste mali aj vy. Veď sa len pozrite na ňu. Pozor ale, vždy myslite na to, že pri takýchto "divokých" kombináciách všetko ostatné (teda vaše vlasy či make-up) sú maximálne jednoduché.

Inšpirujte sa tiež: Čižmy sezóny na každú príležitosť: Tieto 3 typy sa vyplatí mať v botníku

Doplnky sú výhrou

Ďalši nepopierateľný fakt, ktorým sa riadi nejeden trendsetter. Ak neviete, ako by ste zaujali, alebo oživili obyčajný look - vytiahnite doplnky. Zaujímave vzorované čižmy, kabelky, klobúky a iné čiapky a samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na bižutériu. Všetko toto vám zaručí pozornosť a to i vtedy, ak bude vaše ostatné kúsky na sebe až smiešne jednoduché a obyčajné.

Mohlo by vás zaujímať: Výrazné čelenky do vlasov sú praktickou, ale i štýlovou záležitosťou: Oživte outfit o tieto kúsky

Viac je viac

Zabudnite na to, že veľa vecí na sebe sa nevyplácia. Najmä počas jesenného a zimného obdobia takéto pravidlo neexistuje. Jednoducho, keď si chcete dať cez veľkú bundu rovnako veľký šál, nech sa páči. Ak chcete nosiť vysoké ponožky, aj to môžete. Môžete mať na sebe čokoľvek chcete. Toto je pravidlo Elsy Hosk, jednej z najštýlovejších modeliek dnešnej doby. Prioritou je pre ňu pohodlnosť a teplo. A tieto priority by ste si mali osvojiť aj vy.

Prečítajte si: 5 elegantných kúskov, ktoré nikdy nevyjdú z módy: Máte ich v šatníku aj vy alebo vám niektorý chýba?

Keď už nič iné, aj klasika to zachráni

Tá bielo-čierna. Ale pozor, na to, aby to bolo predsa len zaujímavé - vymeňte dominantnosť. Teda uberte na čiernej a do popredia dajte bielu. Dlhý biely kabát, vysoké čižmy, alebo výrazný sveter. Biela dokáže pôsobiť veľmi hypnotizujúco a má schopnosť prilákať pohľady a tiež meniť nudu na niečo zaujímavejšie.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus