Presunúť na hlavný obsah

Prirodní pomocníci pri chudnutí: Ktoré bylinky vám pomôžu dopracovať sa k postave, po ktorej ste roky túžili?

Chudnutie a diéty

Pokiaľ sa chcete dopracovať k sexi postavičke a potrebuejte sa zbaviť nejakých tých kíl navyše, občas stačí oveľa menej ako predpokladáte. Napríklad zaradiť do jedálnička bylinky, ktoré vás vo vašej snahe tak trochu podporia. Vďak nim totiž perfektne naštartujete spaľovanie.

Ak chcete zhodiť nejaké to kilo navyše, okrem drilu vo fitku a kompletnej zmeny životosprávy vám môžu pomôcť aj veľmi nenápadné bylinky. Stačí len ak do svojho jedálnička implementujete tie správne. Verte, že dokážu s metabolizmom a spaľovaním tukov malé zázraky. 

Mohlo by vás zaujímať: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

Prírodní pomocníci na chudnutie

Ide o takzvané bylinky a drobné rastlinky, ktoré dokážu svojim pôsobením podporiť samotný proces chudnutia. Postarajú sa o detoxikáciu organizmu, znovu naštartujú metabolizmus a počas chudnutia ich účinky mimoriadne oceníte. Pozrite sa spolu s nami na tie, ktoré naozaj fungujú a pravdepodobne ich máte aj doma vo svojej kuchyni, hoci ste o ich sile zrejme ani netušili. 

  • Maté - ide o jeden z najväčších pomocníkov pri samotnom chudnutí. Dokáže totiž perfketne stlmiť pocit hladu, navyše rozkladá prebytočný tuk v pečeni rovnako ho odstraňuje aj z tkaniva a črevného traktu.
  • Kombinácia maliníku, ostružiny a jelše - táto trojkombinácia dokonale pôsobí proti ukladaniu tukov.
  • Chilli - zabraňuje ukladaniu tukov a telo odvodňuje.
  • Bazalka - urýchľuje trávenie, pôsobí tiež močopudne a zbavuje telo odpadových látok.  
  • Pamajorán - pomáha tráveniu, pôsobí skvele proti nadúvaniu, uvoľňuje kŕče, rýchlo vyvoláva pocit sýtosti
  • Púpava lekárska - koreň púpavy obsahuje inulín, ktorý výborne stimuluje činnosť pečene a pankreasu. Práve tým znižuje hladinu cukru v krvi. Okrem toho pôsobí aj močopudne, takže pomáha odstrániť z tela nadbytok vody.
  • Mladé výhonky z borovice lesnej -  stimulujú a revitalizujú kostné tkanivo aj chrupavky a udržujú v nich správnu hladinu vápnika, čo je pri zhadzovaní kíl veľmi podstatné
  • Ježibaba guľatohlavá - pôsobí ako svalové tonikum.
  • Medvedí cesnak - odstraňuje nepríjemnú plynatosť.
  • Žihľava - svojím zložením podporuje najmä látkovú výmenu, peristaltiku čriev, čím napomáha tráveniu.

Prečítajte si: 3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

Hoci na prvý pohľad vyzerajú nenápadne, skutočne tieto bylinky dokážu veľmi veľa. Ideálne je ak si z nich pripravíte každé ráno smoothie, či nimi výrazne obohatíte svoj jedálniček. Najviac fungujú nespracované, v čo najprírodnejšej verzii. Tak čo, idete to skúsiť touto cestou? Verte, že na výsledky nebudete dlho čakať.

Veríte sile byliniek, pri procese chudnutia?

spolu hlasovalo 59 ľudí

Nie
5

- Najčítanejšie -