Presunúť na hlavný obsah

Čo robia vo voľnom čase kráľovské deti? Tieto aktivity musia mať radi aj napriek tomu, že ich mnohokrát nebavia

Zahraničné celebrity

Život kráľovských detí je iný ako ten, ktorí majú deti bez urodzeného pôvodu. A tomu je prispôsobený aj ich voľný čas. Ako ho trávia a aké majú povinnosti aj vrámci neho?

Vzdelávanie v každom veku je samozrejmosťou aj vrámci hier

Kráľovské deti nemajú úplne rozprávkový život, ako si niekto predstavuje. Áno, vyrastajú v paláci, je im toho skutočne množstvo dopriate a nič im nechýba. Ich rodičia robia maximum preto, aby boli najmladší potomkovia monarchie naozaj šťastní. No aj napriek tomu sa ani oni sami, ani ich deti nevyhnú protokolu, ktorý treba dodržiavať. Dokonca aj vo voľnom čase musia mnohokrát robiť činnosti, ktoré nepatria práve medzi ich obľúbené. Pravidlá nepustia a deti sa musia skrátka vzdelávať za každých okolností. Od útleho veku a aj počas hier. 

Tak napríkad hoci ešte nechodia a rozprávajú skutočne minimálne (respektíve sa o to len pokúšajú), mali by ovládať všetky základné druhy zvieracej ríše, vedieť používať príbor, rozpoznať farby, či dokonca tvary. Práve na pleciach rodičov a opatrovateliek je, aby to ovládali už v jednom roku. Dokonca sa už v tomto veku sa začína s výukou na hudobnom nástroji. Práve preto, s deťmi chodia na výstavy, do zoologických, botanických záhrad a snažia sa im rodičia všetko priblížiť aj v praxi.  Aby to mali o niečo jednoduchšie. 

Mohlo by vás zaujímať: Angelina Jolie patrí medzi najkrajšie ženy sveta: Dermatologička prezradila, v čom je tajomstvo jej krásy

Niektoré činnosti si jednoducho musia obľúbiť

Malý George, Charlotte aj Louise sa navyše od úplného malička musia učiť jazyky. K angličtine vždy pribúda španielčina a v ôsmich rokoch byť mali ovládať aspoň štyri svetové jazyky. To znamená dril a tvrdí režim. Navyše, prekrížené nohy, ruky vo vreckách, či poskakovanie popri rodičoch?  V žiadnom prípade! Či máte 12 mesiacov alobo 15 rokov, etiketa nepustí. A deti to musia rešpektovať a pochopiť. Ďalším bodom a samostatnou kapitolou je fotenie. Od kolísky je vlastne akousi povinnsťou detí vyzerať na fotkýách rozkošne a milo. Samozrejme vždy sa o to musia pričiniť ich rodičia, no ani tu povinnosti nepustia, aj keď napríklad najmenší členovia nemajú náladu. Navyše každé dieťa si musí obľúbiť pólo, či jazdu na koni. 

Čítajte tiež: Hrdá matka šiestich detí Angelina Jolie: Na túto zásadu nedá pri výchove dopustiť a učí ju svoje ratolesti odmalička

Spoločné chvíle si súrodenci vždy užívajú

Spoločné chvíle, kedy sa deti môžu spolu nerušne hrať, presne podľa svojich predstáv, sú takou malou vzácnosťou. Nie, že by to mali zakázané, ale vrámci nabitého programu na to mnohokrát nie je priestor. Napriek tomu si takéto okamihy mimoriadne užívajú a vychutnávajú. Súrodeni k sebe majú naozaj veľmi blízko. Sú pre seba aj najlepšími kamarátmi, nakoľko najlepších kamarátov vlastne nemôžu mať. Škola, ktorú navštevuje princ George a princezná Charlotte sa rozhodla pre takýto krok, aby sa všetky deti z triedy spolu priatelili a aby medzi sebou nerobili rozdiely. Trošku zvláštne, nemyslíte?

Neprehliadnite: Dôležitá vlastnosť Angeliny Jolie, za ktorou si stojí: Vďaka tomuto sa cíti lepšie a učí to aj svojich šesť detí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus