Presunúť na hlavný obsah

Môj muž ma nechal so 4 malými deťmi a odišiel: Nie je za tým iná žena, ale problém, ktorý sa dnes týka veľa mužov

Partnerské vzťahy

Aj napriek veľmi náročnej skúške, ktorú jej život pripravil, Tereza sa nevzdala. Nabrala posledné sily a odchod svojho muža prijala s pokorou. Aj keď sama tomu nerozumela. Dokonca ju to vraj v mnohom posilnilo.

Čo by ste povedali svojmu ja, keby ste mali dnes o 15 rokov menej? Ja to už viem...

”Pamätám si na slová mojej mamy, keď som sa ako 22 ročná išla vydávať. Máš čas, ste mladí, užite si a potom si zakladajte rodinu. Obaja potrebujete ešte spoznať samých seba, predtým ako vás odrazu bude viac, hovorila mi. No ako inak, v tom okamihu, mi jej slová prišli ako totálná hlúposť. Mala som svoju pravdu, svoj pohľad na život a Ivana som veľmi ľúbila. Navyše som hádam od 15tky túžila po deťoch. Vždy som kočíkovala každé jedno bábätko susedov, čo bývali na našej ulici. A táto túžba ma neopúšťala. Vraj keď som mala osem, povedala som mame, že chcem byť ako Mária Terézia a mať 16 detí. Hoci mnohí nášmu manželstvu neverili a nevkladali do neho veľké nádeje, ja som dúfala v happyend. A na začiatku mu aj všetko nasvedčovalo…”

Mohlo by vás zaujímať: Je vek naozaj len číslo? Partneri s týmto vekovým rozdielom majú najväčšiu šancu na úspešný vzťah

Tereza a Ivan nečakali s rozrastaním rodiny a hneď, necelý rok po svadbe, sa im narodili dvojičky. Rok na to k chlapcom pribudlo dievčatko. A kým mala Tereza 28, bola mamou 4 ratolestí. Áno, na dnešnú dobu celkom dosť. No ona sa cítila šťastná. Vždy túžila byť mamou a to sa jej splnilo. ”Vnímala som to ako moje poslanie. Ivan pracoval a ja som sa venovala deťom. Napriek tomu, že s nimi bolo celkom dosť starostí, nemenila by som. Sú pre mňa všetkým. Áno, jasné, že boli aj veľmi náročné dni, no všetko to závisí od vnútorného nastavenia. A to moje bolo od začiatku cielené na rodinu.” 

Odrazu som bola na všetko sama

Len žiaľ, ako začali deti rásť, Ivan sa začal cítiť akýsi prázdny. Zostával čoraz viac v práci, chodeniu domov ako keby sa vyhýbal. Nenachádzal doma to, čo potreboval. Pôsobil frustrovane, nešťastne a mal čoraz častejšie výhovorky, prečo netráviť víkendy s Terezou a deťmi.

”Ako prvé mi napadlo, že má určite milenku. Bola som o tom presvedčená. Vlastne som ani len nepochybovala. Preto som sa ho rozhodla jeden večer sledovať. O to viac som zostala prekvapená, keď som zistila, že nikto tretí za tým nie je. Ivan chodil na večerné jógové seansy. Je pravda, že zásadne zmenil jedálniček, štýl obliekania a trošku aj výzor, no pripisovala som to skôr tomu, že niekoho má."

Čítajte tiež: Zabudnite na postavu: Toto je detail, ktorý si na vašom tele muži pri sexe všímajú viac

"Keď ma uvidel, nevedel čo povedať. Ani ako reagovať. Napokon z neho vyšlo, že hľadá sám seba. Vlastné ja a to, čo od života očakáva. Dosť skoro, pri 4 deťoch, pomyslela som si vo vnútri, no nevyslovila som to nahlas. No s tým, čo mal pripravené ma dostal. Oznámil mi, že chce od nás odísť na dva roky a sťahuje sa na Bali. Dokonca mal už kúpené letenky. Vraj potom uvidí, čo bude. Prešiel rok a pol, čo s nami nežije a ja úprimne môžem povedať, že už ani nechcem, aby sa vrátil. Hoci to bolo mnohokrát veľmi náročné, mám za sebou veľa preplakaných nocí, viem, že zvládnem čokoľvek. Posilnilo ma to a som si sebou oveľa istejšia ako kedykoľvek predtým. "