Presunúť na hlavný obsah

Vďačnosť ako životný štýl: Život je 10% toho, čo sa nám stane a 90% toho, ako na to zareagujeme

Zábava

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo sa vám v určitých okamihoch dejú isté veci? Všetko má vždy nejaký súvis. Aj naše reakcie na situácie, ktoré nám nie sú dvakrát príjemné. Čo takto to skúsiť vždy aj v takýchto prípadoch, z opačnej strany?

Osvojiť si vďačnosť ako životný štýl, je skvelý koncept, ako žiť plnohodnotne, spokojne a naplno. Ako to však potom vyzerá v praxi v našom každodennom živote? Na čom to stojí a čo by sme si mali osvojiť? Ako sa vôbec prejavuje, keď sme za niečo naozaj vďační? Jedno je isté, človek ktorý žije s vďačnosťou sa zásadne líši od ostatných. Svojim pozitivizmom a empatiou teda rozhodne. Tak čo chcete to takto skúsiť aj vy?

Čítajte tiež: Kult mladosti sa postupne začína búrať: 60-ročné dámy a páni pózujú s gráciou a noblesou, získajú si aj vás

Čo je vlastne vďačnosť? 

Množstvo výskumov preukázalo jednu vec. Vďačnosť a spokojnosť idú jednodznačne so životom ruka v ruke. Ľudia, ktorí sa rozhodnú žiť týmto štýlom, netrpia zatrpknutosťou, závisťou a vo všeobecnosti sú sami na seba veľmi nároční. Vedia svoj život oceniť aj napriek tomu, že možno aktuálne prechádzajú neľahkým obdobím. Skutočná skúška vďačnosti totiž, vždy prichádza práve v takomto čase. Áno, je nám jasné, že toto všetko nejde dosiahnuť lusknutím prsta.

Dobrá spáva však je, že sa to dá naučiť. Kedykoľvek a v akomkoľvek veku. Chce to len trochu odhodlania, iného uhla pohľadu na veci a práce samých so sebou. Musíte si v prvom rade uvedomiť, že aj keď sa život nevyvíja presne tak, ako chcete a prajete si, vždy je niečo, za čo musíte byť vo svojom vnútri nezištne spokojní a šťastní. A z toho vtedy treba čerpať. 

Neprehliadnite: Zabudnite na postavu: Toto je detail, ktorý si na vašom tele muži pri sexe všímajú viac

3 kľúčové tipy pre život plný vďačností

  • Títo ľudia neočakávajú, že im život dá všetko po čom túžia - v krátkosti povedané, nepodmieňujú šťastie a to je naozaj veľmi dôležité. Vetu typu: "Budem šťastný, len ak..." z ich úst počuť nebudete. Zameriavajú sa skôr na samotný proces, ako sa čo najefektívnejšie prispôsobiť tomu, čo život ponúka.

  • Nestavajú svoje šťastie na materiálnom svete - veľmi dobre si uvedomujú, že materiálne šťastie je len chvíľkovou záležitosťou. Vedia, že ozajstné okamihy, ktoré tvoria život si nekúpia. Užívajú si chvíle s rodinou, priateľmi. A neberú to len ako frázu, ale skutočne to tak vnímajú.

  • Definujú svoju hodnotu odhodlaním, pracovitosťou a vlastnými snami - hoci si to mnohí z nás neuvedomujú, zdravý pocit vlastnej hodnoty vytvára pocit pre vďačnosť. Až keď si to uvedomíme, môže sa to pre nás stať životným štýlom. Vtedy totiž dokážeme budovať svoje sny a ísť za nimi aj napriek prekážkam, ktoré so sebou život prináša.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus