Presunúť na hlavný obsah

Kult mladosti sa postupne začína búrať: 60-ročné dámy a páni pózujú s gráciou a noblesou, získajú si aj vás

Lifestyle

Vo svete, kde má ešte stále silné zastúpenie kult mladosti a modelky, ktoré ešte nedosiahli ani plnoletosť, sa jedna ruská modelingová agentúra rozhodla, že to pojme z opačného konca. Výsledkom sú staršší modeli a modelky, o ktorých má záujem aj slávny Gucci.

Krása zachytená na ľuďoch nad 60 rokov 

Keby vám niekto povedal, že nejaká modelingová agentúra sa rozhodla najímať starších a starých ľudí ako modelov a modelky a pracuje len s nimi, pomysleli by ste si, že asi nekráča s dobou. Avšak pri pohľade na fotografie týchto starších modelov, ba dokonca aj seniorov máte naopak pocit, že z nich ide skutočný život, prežité skúsenosti vryté v ich vráskach, ale aj krása a pôvab, ktorí im môžu závidieť aj mladší. Ruská modelingová agentúra Oldushka Models na čele s jej zakladateľom, fotografom Igorom Gavarom sa rozhodla, že bude zachytávať krásu v ľuďoch, z ktorých väčšina má viac než 60 či dokonca aj 85 rokov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa O L D U S H K A (@oldushkamodels),

Mohlo by vás zaujímať: Nová generácia v modelingu: Najúspešnejšie slovenské modelky milánskeho a londýnskeho týždňa módy

Očarili aj módny dom Gucci

Verte či nie, ale modeli a modelky agentúry Oldushka sú vo svete modelingu a reklamy skutočne vyhľadávanými a o prácu s nimi stoja mnohé svetové mená. Na fotografiách sú oblečení napríklad aj v značke Supreme, ktorú obľubujú dnes najmä mladí, no očarili aj módny dom Gucci, ktorý už má spomedzi nich svoje stálice. Do sveta modelingu prinášajú inakosť, inšpiráciu, celkom novú skupinu ľudí, ktorá sa dokáže presadiť aj keď už dávno nie je výzorom mladá. Už tu máme istý čas plus size modelky, ktoré búrajú stereotypy o štíhlosti modelky, prečo by mal byť vek prekážkou?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa O L D U S H K A (@oldushkamodels),

Čítajte tiež: Pamätáte si ešte na 5-ročnú hviezdu internetu? Dnes je z neho veľký fešák a s mamou vymysleli opäť skvelý plán

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa O L D U S H K A (@oldushkamodels),

Starnúť sa dá s gráciou, pôvabom aj úsmevom na perách 

Katalógy, magazíny, reklamy, všade je vidieť len mladých modelov a modelky a nepochybne je to pekný až závideniahodný pohľad pre mnohých z nás. No treba si uvedomiť, že mladosť je prchavá a dočasná. Jedného dňa nás vrásky aj tak doženú. Hoci sa starnutiu bránime zubami nechtami, čas nezastavíme, no starnúť sa skutočne dá s gráciou, pôvabom, pokojom aj úsmevom na perách. Presvedčte sa sami. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa O L D U S H K A (@oldushkamodels),

Neprehliadnite: Dilema, ktorú rieši v súčasnosti módny svet: Ktorý typ kožušiny ubližuje zvieratám a ktorý ničí našu planétu?

Oldushka vysiela jasný odkaz svetu 

Oldushka dostala jednoducho skvelý nápad, ktorým sa jej darí smelo ukazovať krásnu tvár starnutia a staroby, pričom inšpiruje aj oveľa mladšie ročníky. Najmä tým, ale aj celkovo svetu dáva jasný odkaz, že nielen v mladosti sa ukrýva krása. Práveže naopak, v živote, ktorým žijeme celé roky, v každej jednej vráske je zachytená krása celého bytia človeka. To zaručene vo vyžehlených tvárach, faceliftingoch  či botoxe na tvári nikdy neuvidíte. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa O L D U S H K A (@oldushkamodels),

Prirodzenosť by mala byť stále to, čoho by sme sa nielen vo svete modelingu mali držať, čo poviete? 

Myslíte si tiež, že vek by nemal byť prekážkou vo svete modelingu a aj starší ľudia majú v ňom svoje miesto?

spolu hlasovalo 1032 ľudí

Áno
992
Nie
40

- Najčítanejšie -