Presunúť na hlavný obsah

Vlasové trendy roka 2020: Prirodzenosť je na prvom mieste. Takto ju efektívne vyzdvihnete

Krása

Nový roky, nový imidž. Skúste napríklad zmeniť farbu vlasov. No v tomto prípade zabudnite na experimenty.

Každú ženu z času na čas prepadne chuť zmeniť svoj imidž. A práve v tomto smere vždy vyhrávajú vlasy - ktoré si buď ostriháme alebo zafarbíme. A ak vás prepadne túžba na premenu aj v novom roku, mali by ste vedieť, aké sú najhorúcejšie trendy v tomto smere a nabrať tak trochu inšpirácie.

Rok prirodzenosti

Možno vás to prekvapí, možno nie... No prirodzenosť v tomto smere vyhráva na plnej čiare. To znamená, že by ste nemali úplne potláčať svoju prirodzenú farbu vlasov, naopak, jemne je vyzdvihnúť. Ak ste prirodzená brunetka, tak ňou aj zostaňte. Len dodajte vašim vlasom väčší šmrnc - napríklad skúste si na vlasy aplikovať jemný farbiaci šampón, ktorý nepotlačí ich farbu, no zjednotí ju a dodá im lesk. A ten im môžete dať aj každodenným používaním olejov na vlasy.

Prečítajte si: Účes, ktorý je hitom novej sezóny: Takto zistíte, či sa bude hodiť aj vám

Veľkým trendom je i blond farba. Ak ste prirodzené blondíny, tak to máte vyhraté, ak je vaša prirodzená farba popolavá, tak môžete vyskúšať aj svetlejšie odtiene, samozrejme, poraďte sa s kaderníkom, aby zvolil čo najprirodzenejší. No farbením to nekončí. O zosvetlované vlasy sa treba starať a základom je strieborný šampón na vlasy, vďaka ktorému predídete žltým odleskom na hlave.

Aj ryšavky majú dôvod na radosť. Ich farba je tiež veľkým trendom, takže ak vám do vienka bola nadelená medená či červená, máte to vyhraté. Jediné, čo pre svoje vlasy v týchto odtieňoch môžete urobiť, je venovať čas stylingu. Na ryšavých vlasov vynikajúco vyniknú kučery a tiež laky na vlasy, ktoré v sebe ukrývajú lesklé mikročiastočky, ktoré doslova rozžiaria vašu hrivu, vďaka čomu pôsobí upravene a veľmi zdravo. 

Mohlo by vás zaujímať: Beauty rutina Parížaniek, vďaka čomu majú dokonalú pleť. Trik je v tejto jednej činnosti

No a na koniec netreba zabúdať ani melírovanie, ktoré sa teší stále veľkej popularite. Tento krok by ste mali zvažovať len vtedy, ak chcete svoju prirodzenú farbu vlasov oživiť. Takže napríklad prirodzené blondíny môžu vyskúšať melírovanie alebo populárnu balayage techniku, kedy ich vlasy budú pôsobiť ak "slnkom pobozkané", no stále veľmi prirodzené. 

Inšpirujte sa: Z tmavých na svetlé bez zaváhania: Známe hviezdy ukazujú, ako sa dá dokonalo prejsť na blond

- Najčítanejšie -